Toshiba USB 3.0 HDD Yavaşlık Sorunu

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben bugün TeknoSA'dan 750 GB'lık HDD aldım:
Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji

Verdiğim linktekinin aynısı, yanında 5 parça ile birlikte. Fakat 22 GB'lık dosyayı 26 dk'da atıyor olarak gözüküyor. Ortalama hız 15,4 mb felan. Yavaşmı çözebilmiş değilim. Arkadaşlar yoksa normalde bu kadar hızda mı atmakta tüm HDD ler ?

USB 3.0 girişi derken bende yok galiba. Acaba harici mi alınıyor yoksa anakart üzerinde mi bulunmakta ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartında yeşil USB portları varsa onlar USB 3.0'dır. Diski bu portlara taktığında saniyede 50/60 MB gibi hızlarda aktarım yapabilirsin. Her halükarda saniyede 15 MB inanılmaz yavaş. USB 2.0 ile saniyede 30 MB olması lazım aktarım hızının. Başka bir PC ile de dene, olmazsa iade et.

Anladım :/ Aslında 30 MB olsa bile iyi olurdu. Ya ben 22 GB birden attım ondan yavaşlamış olabilir mi ? Bir de fotoğraf atmıştım acaba ondan mı ? Yani 100 MB'lık bir dosya atsam çıkar mı ? Bir denesem iyi olur.

Edit : Arkadaşlar 700 MB'lık bir film aktarımı yaptım ve 62 MB/s gösterdi. Yani büyük boyutlu bir veri için USB 3.0 gerektiriyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı