Çözüldü Tosla ile Paycell Arasında Para Transferi Mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Şefik Mert

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Tosla ile Paycell arasında para transferi mümkün mü? Tosla'dan Paycell'e ve Paycell'den Tosla'ya kastediyorum.

Hesaplarınızın IBAN'ları ile birbirleri arasında para aktarımı yapabilirsiniz.
Tosla'dan sadece kendi banka hesabınıza para gönderebiliyorsunuz. Paycell'in banka hesapları size ait olmadığı için transfer mümkün olmuyor. Aynı şekilde Tosla da sadece size ait olan hesaplardan gelen transferleri kabul ediyor ve Paycell'in göndericisi Turkcell gözüküyor.

Tosla'dan sadece kendi banka hesabınıza para gönderebiliyorsunuz. Paycell'in banka hesapları size ait olmadığı için transfer mümkün olmuyor. Aynı şekilde Tosla da sadece size ait olan hesaplardan gelen transferleri kabul ediyor ve Paycell'in göndericisi Turkcell gözüküyor.
O halde Paycell'den Tosla'ya kart ile gönderim yaparken gönderici ben olarak görünmediğim için kart ile yüklerken de sıkıntı olabilir mi?

Hayır, kart ile yüklerken bir sorun olmuyor. Kartınız zaten size ait olacak. Yükleme yapacağınız kart sizin adınıza olmasa da yükleme yapılabiliyor ama bunu yapmamalısınız.
Teşekkürler. Ben aslında şurada "Unutmadan, ekleyeceğin kart mutlaka sana ait olmalı." yazdığı için endişe etmiştim.

Paycell ve Tosla tarafından verilen kartlar size ait oluyor. Sorun yok. Başkasına ait kart ile yükleme yaparsanız yükleme başarılı olabiliyor ama ileride güvenlik nedeniyle hesabınız bloke edilebilir. Tosla da başkasının kartı ile yükleme yapmanızı istemiyor. :)

Teşekkürler.

Hayır, kart ile yüklerken bir sorun olmuyor. Kartınız zaten size ait olacak. Yükleme yapacağınız kart sizin adınıza olmasa da yükleme yapılabiliyor ama bunu yapmamalısınız.
Zaten başkasının kartını kullanmayacaktım. :D Tosla ya da Paycell kart alınca kartın bizim adımıza mı Tosla ya da Paycell adına mı olduğundan emin olmadığım için öyle sormuştum. 😀

Son düzenleme:

Geri
Yukarı