Tosla vs Papara

Delilah

Hectopat
Katılım
13 Ocak 2019
Mesajlar
2.853
Makaleler
7
Çözümler
5
İki kart da var ama hangisi daha iyi karar veremedim. Hangisini kullanmalıyım? Hangisi avantajlı sizce? Tecrübeleriniz neler?
 

Utku Girgin

Gigapat
Süper Moderatör
Katılım
23 Nisan 2015
Mesajlar
6.790
Makaleler
22
Çözümler
382
Yer
Tekirdağ, Türkiye
Tosla'nın müşteri hizmetleri yok gibi bir şey. Yaşadığım sorunu yaşamadığımı iddia eden bir müşteri temsilcisi bile denk geldi. Yaşadığım sorunun imkansız olduğunu söylemişti. Hatalı bilgi vereni de var. İyi bir müşteri temsilcisi nadiren geliyor. Sorun çıktığında cidden çok bekletiyorlar.

Uygulaması ve ücret almaması gayet güzel. FAST desteği ve her yerden para yatırılabilmesi de iyi. Banka kartıyla bile para yüklenebiliyor. Hiçbirinden kesinlikle ücret alınmıyor. Ne yazık ki sanal kart oluşturulamıyor. Tek eksi yanı bu olabilir.

Yemek ve market kampanyasında toplamda 20 TL iade verirken bunu 5 TL'ye düşürdüler. Hiç vermese daha iyi. Kampanyaları muhtemelen iyileşir ama şu anda giderek kötüleşiyor.

Papara'nın kampanyaları standart, şartları da sadece iyileşiyor. Uygulamasında Tosla'ya göre bazı eksiklikler var. Banka kartıyla para yüklenemiyor. Artı olarak sanal kart oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca her hesaba havale ve EFT desteği sunuyor ama banka hesabı varken buna pek de gerek yok. Tosla'nın aksine her yerden istediğiniz kadar ücretsiz para yatıramıyorsunuz. Bankamatikten komisyon olmadan kartla en fazla 500 TL yatırılabiliyor. Temassız bir şekilde de 10000 TL yatırılabiliyor. Müşteri temsilcileri kesinlikle daha iyi.

Sonuç olarak ikisini de kampanyaya göre kullanmanızı öneririm. Kesinlikle şu daha iyi denemez. Papara'yı şahsen eczaneden eczaneye ve FAST için fazla olan para transferleri için kullanıyorum.
 

kayapater

Hectopat
Katılım
18 Ekim 2018
Mesajlar
1.106
Makaleler
5
Çözümler
4
Tosla için sabır gerekli ama güzel. Papara'da her şey daha basit ama Tosla'da olan birkaç özellik yok.
Tavsiyem; ikisini de kullanın, bir zarar gelmez.
 

DarkReader

Decapat
Katılım
29 Nisan 2021
Mesajlar
7.373
Çözümler
22
Yer
Tatooine
Yukarı