Total War Oyunu Önerisi

Hangis oyunu önerirsiniz

• Empire Total War

• Total War Rome 2

• Mediavel Total War 2

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Her ne kadar 3 oyunu da oynasam da en sevdiğim medieval 2 ama Rome Total War 2'de muhteşem bir oyun hem grafikleri hem de streji yönden 1 kuşatma savaşı yapmıştım 1 saat sürmüştü.

Çok iyi peki Empire hakkında + - olarak ne söyleyebilirsin.
Her ne kadar 3 oyunu da oynasam da en sevdiğim medieval 2 ama Rome Total War 2'de muhteşem bir oyun hem grafikleri hem de streji yönden 1 kuşatma savaşı yapmıştım 1 saat sürmüştü.
Ya ben aslında uzun zamandır oyun oynamadığım için çok heves etmiştim Total Wara doğru söylüyorsunuz yine de artı eksi olarak oyunları söyleyebilir'misiniz.
Oyuna bir şey eklemedikleri gibi fiyatlarını 50-60 TL'den 150-200 TL'ye çıkarttılar. Almanızı önermiyorum, zaten bir süre sonra sıkıyor. Savaşta kan görmek bile DLC ile. Savaşta kan istiyorsan 11 TL vereceksin: Total War: ATTILA - Blood & Burning Steam'de (steampowered.com)
Empire Total War da bunlar var mı?
1.din değiştirme.
2.tüm ülkeler ile yönetim biçimi değiştirme.
3.harita da paralı asker alımı.
4.iyi bir savaş yapay zekası.
5.ülkelere bağımsızlık verme.
6.kampanya da olmayan bağımsızlık verdiğimiz devletler ile oynamak.

Son düzenleme:
Çok iyi peki Empire hakkında + - olarak ne söyleyebilirsin.

Ya ben aslında uzun zamandır oyun oynamadığım için çok heves etmiştim Total Wara doğru söylüyorsunuz yine de artı eksi olarak oyunları söyleyebilir'misiniz.

1.din değiştirme.
Çok az oynadım, bilmiyorum maalesef.

Hesabımda yaklaşık 100-110 saatim mevcut Rome 2 ile. Warhammer harici serinin de tüm oyunlarına sahiptim. (ilk nesil Rome ve medievali saymazsak). Diyeceğim o ki sıra sıra hepsini alabilirsin. Rome 2 arayüzü yeni nesil Total War oyunlarına da iyi bir giriş yapmanı sağlar. Ben geçtiği dönem itibari ile seviyorum kendisini. Öyle ki DLC'leri de o çağ içinde farklı dönemlerde farklı karakterleri bizlere sunuyor. Kısacası yüzde yüz tavsiyem Rome 2. Rome invicta!

Dostum ilk olarak empire Total War oynamak istiyorum o çağlarda İngiliz ve fransızlar karşı savaşmak bana onu anlatır mısınız nasıldır iyi mi orta çağ oyunları sıktı da serinin diğer oyunlarını sonra oynarım empire çok ilgi çekici geldi.

Hesabımda yaklaşık 100-110 saatim mevcut Rome 2 ile. Warhammer harici serinin de tüm oyunlarına sahiptim. (ilk nesil Rome ve medievali saymazsak). Diyeceğim o ki sıra sıra hepsini alabilirsin. Rome 2 arayüzü yeni nesil Total War oyunlarına da iyi bir giriş yapmanı sağlar. Ben geçtiği dönem itibari ile seviyorum kendisini. Öyle ki DLC'leri de o çağ içinde farklı dönemlerde farklı karakterleri bizlere sunuyor. Kısacası yüzde yüz tavsiyem Rome 2. Rome invicta!

Bir de eğer hatırlıyorsanız empire Total War da bunlar var mı?
1.din değiştirme.

Empire'yi kesinlikle oyna osmanlı ile dominasyon çok zevkli ve uğraştırıcı.
Donanma geri planda olduğu için İngiltere durdurulamaz güç oluyor çok zorlayıcı gerçekten.
Kontrol ettiğin bölgeler büyük olduğu içinmin. 3 orduya ihtiyacın var ve bu orduları sürekli güncellemen yeni teknoloji ile yükseltmen gerekiyor.
1. ordu rumeli (başkent)
2. ordu gürcistana yakın
3. ordu basra da İran'a karşı

Yapabilirsen 4. ordu Yunanistan.
Ayrıca din adamlarını Yunanistan Gürcistan ve Avusturya üzerine gönder...

Daha fazla detay yazmak isterdim ama bence empire daha iyi.

Empire'yi kesinlikle oyna osmanlı ile dominasyon çok zevkli ve uğraştırıcı.
Donanma geri planda olduğu için İngiltere durdurulamaz güç oluyor çok zorlayıcı gerçekten.
Kontrol ettiğin bölgeler büyük olduğu içinmin. 3 orduya ihtiyacın var ve bu orduları sürekli güncellemen yeni teknoloji ile yükseltmen gerekiyor.
1. ordu rumeli (başkent)
2. ordu gürcistana yakın.
3. ordu basra da Iran'a karşı.

Yapabilirsen 4. ordu Yunanistan.
Ayrıca din adamlarını Yunanistan Gürcistan ve Avusturya üzerine gönder...

Daha fazla detay yazmak isterdim ama bence empire daha iyi.

1.din değiştirme.

Çok iyi peki empire hakkında + - olarak ne söyleyebilirsin.

Ya ben aslında uzun zamandır oyun oynamadığım için çok heves etmiştim Total War'a doğru söylüyorsunuz yine de artı eksi olarak oyunları söyleyebilir'misiniz?

1.din değiştirme.

Rome Total War 2 için:
Artıları:
+Gerçekçi savaş sunmaları.
+Paralı asker alımı var.
+İyi bir yapay zeka.
+Güzel grafikler.
+Her ordunun başında general var( ya da komutan da olabilir ben yanlış hatırlıyorumdur.)
+Kamera açıları ilk Rome Total War 2 kullanılan kamera açısı şahsen ben çok beğendim.
+Mancınıkları kontrol edebiliyorsun.

Eksileri.
-Kampanyada bazı devletleri oynayamıyoruz.

Emin olmadığım.
Din değiştirme ve bağımsızlık verme.
(Kampanyada çok az oynadım)

Total War troy oynadım. Unutmuştum onu ama oynamanı tavsiye etmem Rome Total War 2 benzer ama Rome 2 daha iyi. Oyunu çok beğenmedim şahsen oyun truva döneminde geçiyor herkül falan. Şahsen ben oyunu Epic'ten bedavaya kaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı