Total War serisine hangi oyun ile başlanmalı?

Senin ilgine bağlı bir şey bu. Hangi dönem en çok ilgini çekiyorsa ondan başlamalısın. 3K dışında önceki tarih oyunlar aman aman bir farklılıkları yok. Tabii ki rome2, medieval2 ve Empire'den daha gelişmiş. Hem grafiksel hem de birkaç farklı dinamik olarak. Ben mesela medieval2, empire, napolyon ve rome2'ye ömrümü harcardım. Ama 3K en gelişmiş tarihsel Total War olmasına rağmen 50 saat dayanabildim çünkü o döneme, o kültüre ilgim yok. Aynı durum shogun2 içinde geçerli. Bunların dışında fantezi Total War var. Bana göre Total War'un top seviye oyunlarıdır. Savaşlardaki atmosferi hiçbir oyunda bulamazsın. Farklı farklı büyüleri, her lordun her birimin farklı animasyonları, warhammer 1-2-3 oyunun birleşmesinden oluşan devasa haritaya sahip olan ımmortal empire modu çok farklı bir seviyedir. O kadar tarih seven birisi olarak tüm tarih Total War'ları bırakıp sadece warhammer 3 oynuyorum. Ama warhammer1-2-3 ve tüm DLC'leri satın almak istiyorsan 2-3K para ödemen gerekebilir. Bu zamlar mahvetti.

Teşekkürler öneri ve yorumunuz için. İnşallah ülke iyiye gider de biz de bu durumlardan kurtuluruz.

Rome II ve Attila olarak başlayın. Zaten sonradan onlara geri dönüyorsunuz :D

Geri
Yukarı