Toughpower GF1 elektrik faturasına ne kadar etki eder?

Farukk71

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, 600W PSU var sistemimde. Bir sertifikası yok ve Gold 750W PSU almayı düşünüyorum. Thermaltake Toughpower GF1 almayı düşündüm. Çok fazla olumlu yorum okudum. Bu değişim sonrası elektrik faturasına ne gibi bir etkisi olur? Bir de RTX2060 ve Ryzen 5-3600 -16 GB RAM-1TB SSD kullanıyorum. Bu sistem boşta (YouTube üzerinde gezinirken) ne kadar yük çekmektedir sizce? Şimdiden teşekkürler.

Sistemin ne kadar kullanılıyorsa o kadar fatura gelir. 600W'den 750W'ye geçtin diye elektrik faturam artar mı diye düşünme. Eskiden de 400W çekiyorsa yine 400W çeker ama daha kaliteli ve verimliliği yüksek bir PSU'ya geçmiş olursun.

Thermaltake Toughpower GF1 serisi 10 yıl garantili bu arada.

@BerkayZ87 'ye ek olarak, sisteminiz için şebekeden çekilen güç düşecek ve daha az elektrik harcayaktır.

Youtube videoları için ise ortalama 100W civarı bir harcama olur. Masaüstü ekran kartları, beklemede %5-%10 arası bir güç tüketmektedir.

@BerkayZ87 'ye ek olarak, sisteminiz için şebekeden çekilen güç düşecek ve daha az elektrik harcayaktır.

Youtube videoları için ise ortalama 100W civarı bir harcama olur. Masaüstü ekran kartları, beklemede %5-%10 arası bir güç tüketmektedir.
Anladım almayı düşündüğüm modelde %30 kullanımı geçmedikçe fanı devreye girmiyormuş. O da 225W yapıyor sanırım ve boşta dönmez ise fan benim için süper olur :D teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı