Toyota Corolla 2020 Yakıt Menzili

mercurial

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2020 Toyota Corolla 1.6 MultiDrive S aracım var. Aracımın yakıt menzili diyelim ki ekranda 40 km gözüküyor, gidip 50 liralık benzin aldığımda 40 km 105-110 km civarına yükseliyor. Ama gidip 25-30 liralık benzin aldığımda 40 km menzil 1 km bile artmıyor. Yani sanki benzin almamış gibi yakıt seviyesi hala düşük gözüküyor. Ve sürmeye devam edince 40-39-38-37 azalmaya devam ediyor. Merak ediyorum bu aldığım benzin nereye gidiyor? 50 liralık alınca menzil değişiyor da 30 liralık alınca neden değişmiyor? Mümkünse o zaman 30 liralık alma gibi saçma yorumlar yapmayın, 30 liralık ihtiyacım olmuştur 30 liralık almışımdır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 2020 Toyota Corolla 1.6 MultiDrive S aracım var. Aracımın yakıt menzili diyelim ki ekranda 40 km gözüküyor, gidip 50 liralık benzin aldığımda 40 km 105-110 km civarına yükseliyor. Ama gidip 25-30 liralık benzin aldığımda 40 km menzil 1 km bile artmıyor. Yani sanki benzin almamış gibi yakıt seviyesi hala düşük gözüküyor. Ve sürmeye devam edince 40-39-38-37 azalmaya devam ediyor. Merak ediyorum bu aldığım benzin nereye gidiyor? 50 liralık alınca menzil değişiyor da 30 liralık alınca neden değişmiyor? Mümkünse o zaman 30 liralık alma gibi saçma yorumlar yapmayın, 30 liralık ihtiyacım olmuştur 30 liralık almışımdır. Yardımcı olursanız sevinirim.
Anlık yakıt tüketimine göre menzili yeniden hesaplıyor.

Merhaba arkadaşlar. 2020 Toyota Corolla 1.6 multidrive s aracım var. Aracımın yakıt menzili diyelim ki ekranda 40 km gözüküyor, gidip 50 liralık benzin aldığımda 40 km 105-110 km civarına yükseliyor. Ama gidip 25-30 liralık benzin aldığımda 40 km menzil 1 km bile artmıyor. Yani sanki benzin almamış gibi yakıt seviyesi hala düşük gözüküyor. Ve sürmeye devam edince 40-39-38-37 azalmaya devam ediyor. Merak ediyorum bu aldığım benzin nereye gidiyor? 50 liralık alınca menzil değişiyor da 30 liralık alınca neden değişmiyor? Mümkünse o zaman 30 liralık alma gibi saçma yorumlar yapmayın, 30 liralık ihtiyacım olmuştur 30 liralık almışımdır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynısı Toyota Corolla hibritte başıma geldi, ben zamlardan sonra aldım 50 TL'lik (5 lt) aldım 98 km görünürken sonra 1km bile artmadı. Ertesi gün gittim bir 50 TL daha aldım ki o zaman 68 km'deydi yine 1km bile artmadı. Şüpheleniyorum acaba yakıt mı vermediler diye başında bekledim dolarken sorun göremedim.

Geri
Yukarı