Toyota Corolla yarı otomatik alınır mı?

Sanırım 4 ileri otomatik ve atmosferik benzinli olan modelden bahsediyorsun. Yakıt tüketimi yüksek, motorlar yüksek devirde kullanılıyor alt devirlerde tork gelmediği için. Ayrıca 4 ileri otomatik şanzımanın vites geçişleri şu ana kadar kullandığım arabaların içinde en kötülerden biri. Hem yakıt tüketimini artırıyor hem çekiş konusunda dik yokuşlarda yetersiz kalıyor. Vites küçültme hızı rezalet, sollamaya çıkmadan önce gazı köklemeye başlıyordum, 2 saniye sonra yan şeride geçiyordum arabanın ivme kazanmasını beklediğimden.

2009-2012 arası benzinli 1.6 Corolla ve 2012-2016 arası aynı motor şanzımanlı Auris kullandım. Mekanik hiçbir sorun yaşamadım ama dediğim gibi performans ve yakıt tüketimi konusunda kötüydü ikisi de.

Sanırım 4 ileri otomatik ve atmosferik benzinli olan modelden bahsediyorsun. Yakıt tüketimi yüksek, motorlar yüksek devirde kullanılıyor alt devirlerde tork gelmediği için. Ayrıca 4 ileri otomatik şanzımanın vites geçişleri şu ana kadar kullandığım arabaların içinde en kötülerden biri. Hem yakıt tüketimini artırıyor hem çekiş konusunda dik yokuşlarda yetersiz kalıyor. Vites küçültme hızı rezalet, sollamaya çıkmadan önce gazı köklemeye başlıyordum, 2 saniye sonra yan şeride geçiyordum arabanın ivme kazanmasını beklediğimden.

2009-2012 arası benzinli 1.6 Corolla ve 2012-2016 arası aynı motor şanzımanlı Auris kullandım. Mekanik hiçbir sorun yaşamadım ama dediğim gibi performans ve yakıt tüketimi konusunda kötüydü ikisi de.
Hocam o kasada 5 ileri MMT yok muydu sanki? Yoksa farklı motorda mıydı?

Peki vites geçişleri nasıl bilgisi olan var mı?
4 ileri vites ve atmosferik motordan iyi bir vites geçişi beklememek gerekiyor. Performans namına bir şey beklemiyorsan, mekanik olarak sorun çıkarmasın, (temiz bulduysan tabi) işimi görsün, manuel kullanamıyorum ya da istemiyorum diyorsan alınabilir. Ekonomik bir seçim olmaz ama. Ekonomik istiyorsan dizel/manuel arayacaksın atmosferik/yarı otomatik yerine.

Ama bu kadar kötü bir yarı otomatik yerine insan bazen manueli aramıyor değil.

1.6 Toyota Corolla 124 HP 2009 model yarı otomatik. Sıkıntısı varımdır yarı otomatiğin veya genel bir sıkıntısı var mı kronik olarak.

Mmt şanzıman varsa uzak durun ondan sıkıntılı bir şanzıman vites geçişleri sarsıntılı oluyor.
Bu model Toyota'larda şanzıman otomatik değildi yanlış hatırlamıyorsam.
Manuel şanzımanı bir sistem ile kandırmıştı Toyota.

İyi araştırın derim @Kaptan.S in dediği gibi sağlam masraf çıkarır arıza durumunda.

Mmt şanzıman diye geçiyor yani bildiğimiz robotize tek kavramalı şanzıman eski tiptir vites geçişleri sarsıntılı oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı