Çözüldü TP-Link Archer C5v IPv6 destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Konuyu kapatabilmek için yazıyorum :D
Archer C5v, TurkTelekom ekiplerinden admin kullanıcısına güncelleme gelene kadar IPv6 desteği vermemektedir. root'a giriş yapmanız durumunda modeme zarar verebilirsiniz ;)
Yakında Turk Telekom ekipleri IPv6 güncellemesi yapacak. Ancak o zamana kadar normal kullanıcılara destek yok :D
Anladım, resmi bir bilgi kaynağı yok. Modemi boşuna garantiden çıkarmayınız çünkü root yetkisi işe yaramıyor. Aboneliğime IPv6 tanımlı durumda ancak Archer C5v ile IPv6 kullanamıyorum ve root içine girip deneyebileceğim bütün ayarları denemiş durumdayım. Lakin kullananlar modem ile IPv6 kullanamadıklarını belirtti zaten :)
Yapılamıyor olması belki İSS ile ilgili de olabilir. Modem destekliyor, altyapı destekliyor. Sorun belki TurkNet kaynaklıdır.

Umarım yakın zamanda destek verilen modemlerden biri olur. Yoksa bu kadar insan baştan yeni bir router almak zorunda kalacak.

TP-Link'in modemle alakasını kesmesi, İSS'lerin IPv6 veremeyeceği anlamına gelmiyor ki. Ben de TT FTTH kullanıcısıyım. Bana verilen modem de Archer C5V. Root yetkisine sahipseniz zaten IPv6'yı ayarlayabiliyorsunuz. Root yetkisi almak da çocuk oyuncağı.
Bakınız modem IPv6'yı destekliyor, sadece uzaktan İSS'in yapacağı birkaç ayar var. Sonrasında tüketici de root yetkisiyle IPv6'yı etkinleştirecek. @Yosemite Sam
Eki Görüntüle 1280561
Hocam bende TT FTTH kullanıcısıyım (100 mbps istanbul). Türk telekom ile görüştüm bağlandığım müşteri hizmetleri ne olduğunu bile bilmiyor. Israrlarım sonucu başlarında olan biri ile görüştü metro internet kullananlara veriyoruz dedi. O da 1000 tl ve kurumsal firmalara veriyorlar. Sizlere daha verilmiyor böyle çalışmamış yok şuan falan filan...

Siz Türk telekom kullanıcısı olarak nasıl yaptınız bunu? (Aynı modemden bende de var) Bu benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bende TT FTTH kullanıcısıyım (100 mbps istanbul). Türk telekom ile görüştüm bağlandığım müşteri hizmetleri ne olduğunu bile bilmiyor. Israrlarım sonucu başlarında olan biri ile görüştü metro internet kullananlara veriyoruz dedi. O da 1000 tl ve kurumsal firmalara veriyorlar. Sizlere daha verilmiyor böyle çalışmamış yok şuan falan filan...

Siz Türk telekom kullanıcısı olarak nasıl yaptınız bunu? (Aynı modemden bende de var) Bu benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam ben bir şey yapmadım. Zaten IPv6'nın TT'de müşterilere verilmediğini biliyorum. Sadece konu sahibi ve moderator arkadaşa bunun olasılığından bahsettim.

TurkNet aktif olarak çalışıyor bu konu uzerinde. Superonline da calısmalarını yurutuyormuş, tahminim yıl sonuna kadar sunarlar. TT de bakar ki bunlar hazır, bir anda IPv6 beta testlerini halka arz edebilir veya direkt hizmete sunabilir. TurkNet'in sektore faydası asla kucumsenemez. Onlar olmasa ne SoL ne de TT IPv6 hakkında uğraşacak?

Yapılamıyor olması belki İSS ile ilgili de olabilir. Modem destekliyor, altyapı destekliyor. Sorun belki TurkNet kaynaklıdır.

Umarım yakın zamanda destek verilen modemlerden biri olur. Yoksa bu kadar insan baştan yeni bir router almak zorunda kalacak.
Zaten bu IPv6 yoğunluğundan sonra TurkTelekom modeme firmware güncellemesi yapılabilir. Firmware güncellemesi gelirse ve güncelleme notlarında gelişmiş IPv6 desteği yazarsa olur :D

TP-Link'in modemle alakasını kesmesi, İSS'lerin IPv6 veremeyeceği anlamına gelmiyor ki. Ben de TT FTTH kullanıcısıyım. Bana verilen modem de Archer C5V. Root yetkisine sahipseniz zaten IPv6'yı ayarlayabiliyorsunuz. Root yetkisi almak da çocuk oyuncağı.
Bakınız modem IPv6'yı destekliyor, sadece uzaktan İSS'in yapacağı birkaç ayar var. Sonrasında tüketici de root yetkisiyle IPv6'yı etkinleştirecek. @Yosemite Sam
Eki Görüntüle 1280561

hesabıma ipv6 tanımlandı, root ile ipv6 ayarları yapılan archer c5v modem ip alıyor ama teste geçemiyorum

bağdaştırıcıda
Bağlantı yerel IPv6 Adresi: fe80::94a3:5c48:******1%11
IPv6 Varsayılan Ağ Geçidi: fe80::2******340%11
IPv6 DNS Sunucusu: fe80::2aa:bbff:fe*****%11

yazmasına rağmen ipv6'da "Internet erişimi yok" demektedir.

hesabıma ipv6 tanımlandı, root ile ipv6 ayarları yapılan archer c5v modem ip alıyor ama teste geçemiyorum

bağdaştırıcıda
Bağlantı yerel IPv6 Adresi: fe80::94a3:5c48:******1%11
IPv6 Varsayılan Ağ Geçidi: fe80::2******340%11
IPv6 DNS Sunucusu: fe80::2aa:bbff:fe*****%11

yazmasına rağmen ipv6'da "Internet erişimi yok" demektedir.
Benim için dedi TurkNet:

Merhaba Yiğit Bey,

Telekom biriminden bizzat aldığım bilgi henüz GPON'da IPv6 güncellemesinin aktif hale getirilmediği yönündedir. Bundan dolayı biz IPv6'ınızı aktif hale getirsek bile Telekom tarafından yazılım güncellemesi yapılmadığı sürece kullanım sağlayamayacaksınız ne yazık ki. Telekom güncellemenin ne zaman olacağı konusunda da net bir süre veremiyor. Farklı bir IPv6 destekli modeme sahipseniz onu kullanabilirsiniz.

Farklı bir konuda desteğe ihtiyacınız olur ise yeniden destek kaydı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Destek kaydınızı sizin onayınıza sunuyorum. Sonlandırdıktan sonra anketimize katılabilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli günler dilerim.

Merhaba arkadaşlar elimde bu modemden var. Fiber desteği bile olup olmadığını bilmiyorum. Destekler mi sizce?
Fiber desteği var. İlk normal kurulumunu yap. Eğer internete giriş yapabiliyorsan PPPoE bilgilerini doğru girmişsin demektir. İşte o zaman IPv6 ayarlamasını yapabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı