TP-Link modem port açma

Ugur28TR

Hectopat
371935

Gördüğünüz gibi portu açtım ama test etme sitesine girince kapalı gözüküyor, arkadaşım da oyuna giremiyor, ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP adres olan kısım, bilgisayarınızın yerel IP değeri olmak zorunda. Kontrol edin.
Ayrıca herhangi bir client açık değilken portlar açık gözükmez.

IP adres olan kısım, bilgisayarınızın yerel IP değeri olmak zorunda. Kontrol edin.
yerel ip derken IPv4 değilmi
Tahminimce Minecraft sunucusu kurmaya çalışmısşınız. Sunucuyu açıp tekrar deneyin.
Peki.
Olmadı kullandığım internetle alakası olabilirmi
Bu arada servere arkadaş giremiyo ben giriyorum sadece.

Son düzenleme:
yerel ip derken IPv4 değilmi

Peki.

Olmadı kullandığım internetle alakası olabilirmi
Bu arada servere arkadaş giremiyo ben giriyorum sadece.
Şimdi konuya açıklık getirmeye çalışayım. Modemin arayüzüne CMD den ipconfig yazarak aldığın IPV4 adresini yazacaksın. Eğer CMD ye ipconfig yazıp ss atarsan veya Team Viewer ile bağlanırsam sana gösterebilirim. Sonra arkadaşın bağlanmaya çalıştığında senin modeminin ip adresini almalı. Buradan modeminin ip adresini öğrenebilirsin. Arkadaşın bağlanmaya çalıştığında modeminin ip adresi : açtığın portu yazmalı. Örneğin benim modemimin ip adresi 78.164.75.280 olsun. Açtığım port da 25565 olsun. Arkadaşım bağlantı yerine 78.164.75.280:25565 yazarak girecek.

Şimdi konuya açıklık getirmeye çalışayım. Modemin arayüzüne CMD den ipconfig yazarak aldığın IPV4 adresini yazacaksın. Eğer CMD ye ipconfig yazıp ss atarsan veya Team Viewer ile bağlanırsam sana gösterebilirim. Sonra arkadaşın bağlanmaya çalıştığında senin modeminin ip adresini almalı. Buradan modeminin ip adresini öğrenebilirsin. Arkadaşın bağlanmaya çalıştığında modeminin ip adresi : açtığın portu yazmalı. Örneğin benim modemimin ip adresi 78.164.75.280 olsun. Açtığım port da 25565 olsun. Arkadaşım bağlantı yerine 78.164.75.280:25565 yazarak girecek.
Portu açtığımda port kapalı gözüküyor :D
yani arkadaş giremiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı