TP-Link RE200 sinyal yükseltici az hız veriyor

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 ay önce TP-Link RE200 aldım son birkaç güne kadar oldukça memnundum hatta birkaç kişiye önerdim. Ne zaman taksitleri bitti, sorun olmaya başladı. Garantisi bitsin kesin bozulur. Neyse derdime gelmek istiyorum. Üzerinde modemden aldığı sinyalin iyi ya da kötü olduğu gösteren bir LED mevcut. Bu LED gündüz yeşil yanıyor, gece ise uyumadan önce bir oyun oynayayım dediğim zaman hemen kırmızı oluyor. Birkaç kere resetledim yeniden kurdum. Benim bilgisayarım modemden iki diş çekerken kurulum esnasından modemden aldığı sinyali tam olarak gösteriyor, uygulaması üzerinden konumu kontrol et dediğimde yerinin çok güzel olduğunu söylüyor. Gel gör ki ne modemin üzerindeki sinyal ışığı ne de aldığım hız öyle demiyor. İlk gün 30-40 Mbps arası hız veren alet şimdi 3 Mbps hız veriyor. Daha önce uzatma kablosunda takılıydı, yerde duruyordu kırmızı olursa biraz sağa sola itekliyordum yeşil oluyordu ve hızında da ciddi iyileşme oluyordu. Monitör aldığım için uzatma kablosunu masanın altına aldım ve sinyal arttırıcıyı duvardaki prize taktım (yerden yaklaşık 30-40 cm yükseldi) yerini değiştirdiğim günden beri gündüz güzel hızlar alıyorum gece ise berbat hızlar alıyorum. Bana böyle bir sorun yaşatmasının sebebi sizce ne olabilir? Direkt prize takıldığından çok fazla takabileceğim bir yerde yok. Ne gibi bir çözüm bulabiliriz sizce?

Sorun yaşayanlar en son sürüme güncellemelidir. Örneğin bazı kişiler wifi mesh yok bu cihazda diyor. Sürüm 3 ve üstünü yüklediğin zaman wifi mesh aktif oluyor:) Şu anda firmware V5 mevcut!

Sorun yaşayanlar en son sürüme güncellemelidir. Örneğin bazı kişiler wifi mesh yok bu cihazda diyor. Sürüm 3 ve üstünü yüklediğin zaman wifi mesh aktif oluyor:) Şu anda firmware V5 mevcut!
Uygulama üzerinden baktım 1.0.8 yüklü ve güncel diyor. Sanırım farklı ürünlerden bahsediyoruz.
Ek olarak kablo çekerek Access Point'e çevirdim cihazı, herhangi bir hız sorunum kalmadı artık.

Bu değil mi?
Donanım versiyonu farklı bir konu diye biliyorum. Her RE200 V5 olmayabilir. Benim değildi mesela.

1685692202888.png

Tether uygulaması donanım sürümüne ait en güncel yazılımı indirmene olanak sağlıyor. V4'ten, V5'e biz manuel olarak geçiriyorsak onu bilmiyorum.

Donanım versiyonu farklı bir konu diye biliyorum. Her RE200 V5 olmayabilir. Benim değildi mesela.

Eki Görüntüle 1803300

Tether uygulaması donanım sürümüne ait en güncel yazılımı indirmene olanak sağlıyor. V4'ten, V5'e biz manuel olarak geçiriyorsak onu bilmiyorum.
Manuel olarak yapacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benimkide V5 değildi yükselttim ve V5 oldu.

Burda model farklı ama aynı şekilde yapacaksın.

Eki Görüntüle 1803300

Yapamazsan tekrar yazarsın.

Son düzenleme:

Benimkide V5 değildi yükselttim ve V5 oldu.

Burda model farklı ama aynı şekilde yapacaksın.

Yapamazsan tekrar yazarsın.
Kabloyla da denedim, kablosuz da iki şekilde de sistem V5'e ait sürümün yüklenmesine izin vermiyor. RE200 ile aldığım hız bu şekilde olduğu içinde pek sorun değil açıkçası v4 olmuş v5 olmuş.
1685799465804.png

Yeni konular

Geri
Yukarı