TP-Link TD-W9970 bağlantı kopuyor

beratslvi

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. TP-Link TD-W9970 modemimde Wi-Fi kopma problemi yaşıyorum. Kabloluda hiçbir sorun yok, ancak kablosuza geçince modem sanki kapatılıp açılmış gibi oluyor ve internet stabil çalışmıyor. Modem ayarlarını biraz kurcaladım ve kablosuz ayarlarında mod adlı bir bölüm buldum. 11/b/g/n şeklinde seçenekler vardı. 50Mbps internet paketim var ve bu hızı kablosuz ile alabilmem için 11/b/g/n modunu seçmem gerekiyor. Fakat 11/b/g/n modunda internetim stabil çalışmıyor. 11/b/g modunu deniyorum, bu sefer de internetim 1Mbps hızına düşüyor, ancak hiç kopma yaşamıyorum. Yani anlayacağınız hız ve stabiliteyi aynı anda alamıyorum. İnternet servis sağlayıcı firmamı neredeyse her gün arıyorum, arıza kaydı oluşturuyorlar kapatıyorlar. Sizce bu problemin kaynağı nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_3.jpg

Öncelikle merhabalar. TP-Link TD-W9970 modemimde Wi-Fi kopma problemi yaşıyorum. Kabloluda hiçbir sorun yok, ancak kablosuza geçince modem sanki kapatılıp açılmış gibi oluyor ve internet stabil çalışmıyor. Modem ayarlarını biraz kurcaladım ve kablosuz ayarlarında mod adlı bir bölüm buldum. 11/b/g/n şeklinde seçenekler vardı. 50Mbps internet paketim var ve bu hızı kablosuz ile alabilmem için 11/b/g/n modunu seçmem gerekiyor. Fakat 11/b/g/n modunda internetim stabil çalışmıyor. 11/b/g modunu deniyorum, bu sefer de internetim 1Mbps hızına düşüyor, ancak hiç kopma yaşamıyorum. Yani anlayacağınız hız ve stabiliteyi aynı anda alamıyorum. İnternet servis sağlayıcı firmamı neredeyse her gün arıyorum, arıza kaydı oluşturuyorlar kapatıyorlar. Sizce bu problemin kaynağı nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 765790
Cihazınızın wifi kartı bozulmuş olabilir servis sağlayıcısından modemi ücretsiz değiştirmelerini talep edin eğer para isterlerse kendinize bir router alabilirsiniz.

Cihazınızın Wi-Fi kartı bozulmuş olabilir servis sağlayıcısından modemi ücretsiz değiştirmelerini talep edin eğer para isterlerse kendinize bir router alabilirsiniz.

Aslında aklıma geldi, fakat internet hızını yavaşlatınca kopmaması biraz kafamı karıştırdı. Eğer yine de böyle bir şey mümkün ise, router alırken dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı acaba?

Aslında aklıma geldi, fakat internet hızını yavaşlatınca kopmaması biraz kafamı karıştırdı. Eğer yine de böyle bir şey mümkün ise, router alırken dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı acaba?
Eğer cihazı çok ayrıntılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız kesinlikle openwrt desteği olan bir cihaz tercih edin ayrıca en iyi wifi deneyimi için genellikle qualcomm chipsetli routerlar öneriliyor ve şuan en güncel teknoloji olarak wifi 6 mevcut bu yüzden bu kriterlere uygun bir cihaz tercih etmeniz sizin için çok iyi olacaktır.
Openwrt destekli ancak AC Wawe2 desteği mevcut:TP-Link Archer C7 1750Mbps Kablosuz Dual Band Gigabit Router
AX desteği mevcut ama cihazda henüz openwrt desteği mevcut değil ama ilerde gelicek:US $63.45 22% OFF|Yeni Xiaomi Redmi yönlendirici AX6 WiFi 6 6 çekirdekli 512M bellek örgü ev IoT 6 sinyal amplifikatör 2.4G 5GHz her iki 2 çift bant OFDMA|Kablosuz Yönlendiriciler| - AliExpress

Geri
Yukarı