TP-Link TD-W9970 İnternet Kopma Sorunu

hiimskidrow

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Sorumlusu
Mevcut internet paketim TTNET 24 Mbps 100 GB AKN kotalı internet hizmetidir. İnternetim kullandığım günden bu yana iyidi. 5 ay önce TP-LINK TD-W9970 300Mbps Fiber Modem/Router,EWAN, VPN, Fiyatı bu modemi satın aldım. Modemi aldığım günden beri sürekli internette kopmalar yaşıyorum. Ethernet ile değil Wireless Adapter ile bağlantı sağlıyorum. Aracı cihazla alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü hem modemin ışıkları sönüyor hem de daha önceki modemde böyle sıkıntılar olmuyordu.

Sorun TTNET'ten kaynaklanacağını düşündüm, aradım görüştüm sorunun internette değil modemde olacağını söylediler.

Nasıl bir yol izlemeleyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemde güç ışığı ve kablo ışığı yanıyor sadece internet ışığı kopuyor. 10 dakika da bir oluyor bu olay. Günün her saati olmuyordur belki ama ben bilgisayar başına ne zaman otursam bir problem oluyor. Bende mi bir sorun var acaba :) ?
Sorunun modem kaynaklı olduğuna emin isen servise gönder.

Emin değilim ama büyük bir ihtimal modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Modemde güç ışığı ve kablo ışığı yanıyor sadece internet ışığı kopuyor. 10 dakika da bir oluyor bu olay. Günün her saati olmuyordur belki ama ben bilgisayar başına ne zaman otursam bir problem oluyor. Bende mi bir sorun var acaba :) ?

Emin değilim ama büyük bir ihtimal modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Yüksek ihtimal modeminiz bozuk. Servise yollayın. Komşuda falan başka modem varsa önce onunla deneyin, tavsiyemdir.

Bence bir multimetre yardımı ile telefon hattındaki gerilimi ölç eğer sağlam ise 50 Volt civarı okursun. Genelde hatta bir sıkıntı oluyor o cihazın kolay kolay bozulduğunu görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı