Tp Link TD-W9980 Dual Band ve Bağlantı Sorunu

dr_zafer

Kilopat
Daha fazla  
Dün bu modemi aldım. Dual band olayı kafamı karıştırdı biraz. İki farklı internet hattı varmış gibi mi görünecek ? Bende 2.4 ve 5.0 GHz olmak üzere iki hat varmış gibi görünüyor. Ayrı ayrı bağlantı da yapamıyorum. Ayrıca modemin kurulumunu yaptım ama internet bağlantım gelmedi. Müşteri hizmetlerini aradığımda modeminiz IP almıyor dediler. Modemi restore edip kurulum videosunda ki gibi yaptım ama yinede bağlanamadım. Yardımcı olur musunuz ?

Merhaba, Wireless bağlantı kuran modemler yada telsiz telefonlar gibi nütün cihazlar 2.4 Ghz kanallar üzerinden iletişim kuruyordu. Dolayısıyla bu kanallar günümüzde artık çok kalabalık olduğu için cihazlar bağlantı problemleri yaşıyor. Yeni gelen 5 Ghz kanalı bir alternatif eğer çevreniz de 2.4 Ghz kanalı çok kalabalık ise bu nedenlede bir bağlantı problemi yaşıyorsanız tenha olan 5 Ghz kanalına geçip 2.4 Ghz deki trafik yoğunluğundan kurtulabilirsiniz .

Merhaba, Wireless bağlantı kuran modemler yada telsiz telefonlar gibi nütün cihazlar 2.4 Ghz kanallar üzerinden iletişim kuruyordu. Dolayısıyla bu kanallar günümüzde artık çok kalabalık olduğu için cihazlar bağlantı problemleri yaşıyor. Yeni gelen 5 Ghz kanalı bir alternatif eğer çevreniz de 2.4 Ghz kanalı çok kalabalık ise bu nedenlede bir bağlantı problemi yaşıyorsanız tenha olan 5 Ghz kanalına geçip 2.4 Ghz deki trafik yoğunluğundan kurtulabilirsiniz .

2.4 GHz daha geniş menzil sunuyor 5GHz daha hızlı. Tek hat gibi görünüp duruma göre otomatik olarak geçiş yapabilir mi acaba? IP alamama sorununu çözdüm. Modem kurulumu sırasında bağlantı türünüzü seçiyorsunuz TTNET VDSL seçiyordum oysa VDSL ALL seçmem gerekiyormuş.

2.4 GHz daha geniş menzil sunuyor 5GHz daha hızlı. Tek hat gibi görünüp duruma göre otomatik olarak geçiş yapabilir mi acaba? IP alamama sorununu çözdüm. Modem kurulumu sırasında bağlantı türünüzü seçiyorsunuz TTNET VDSL seçiyordum oysa VDSL ALL seçmem gerekiyormuş.

Ne yazık ki derinelemesine bilgim yok .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı