TP-LINK TL-WPA4220 tek cihaz mı çift cihaz mı?

Daha fazla  
Selam,
Evimde Türk Telekom'un FTTH (eve kadar fiber) altyapısı mevcut. Bu altyapı üzerinden Millenicom'un 100 Mbps'lik paketini kullanıyorum. Nokia sahasında olduğum için ONT'nin markası da Nokia. Router ise ZTE markasının ZXHN H298A modeli. Kablolu bağlantıda ve aynı odada 5 GHz kablosuz bağlantıda hiçbir sorun yok, her ikisinde de 112 civarı hız alıyorum. Ancak routerın bulunduğu odaya uzak başka bir odada sinyal haliyle çok düşüyor. O odada bilgisayarda 2.4 GHz bandında yaptığım hız testinde 1 Mbps'in altında sonuç aldım.
Sinyal güçlendirici ürünlere bakarken başlıktaki ürünle karşılaştım. Ancak kafama takılan bir nokta var. Bu ürünün inceleme videolarında üründen hep kit olarak bahsedilmiş. Yani kutudan 2 cihaz çıktığı ve birine modemin bağlandığı diğerine ise uzaktaki cihazın kablolu veya kablosuz bağlandığı söylenmiş. Evin elektrik tesisatı üzerinden internet sinyalini iletiyor mantığını anladım. Ama Hepsiburada'da gördüğüm ürün tek ürün olarak geçiyor: https://www.hepsiburada.com/tp-link...-genisletici-ek-powerline-adaptor-pm-bd802571

Fotoğraflı inceleme göremedim ama satıcıya sorulan soruların birinde kutu içeriği sorulmuş. Satıcı da kutu içeriğinde sadece 1 cihazdan bahsetmiş:
1670320839994.png

Zaten ürünün fotoğraflarında ikinci bir cihaz da görünmüyor. Şimdi benim kafam karıştı. Bu ürün bir kit değil mi? Yani kutudan 2 tane cihaz çıkması gerekmiyor mu? Eğer tek cihaz ise nasıl sinyal güçlendirecek? Bildiğimiz basit Wi-Fi güçlendiricilerden bir farkı yok mu o zaman?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

Hocam bu genişleme paketi. Yani sen diyelimki 2'li paketten aldın ama yetmedi. Ek bunu alıp 3'lüyorsun.

Ben evde Deco P9 kullanıyorum ama fiyatları uçmuş. Powerline çok sağlam teknoloji ancak evinizin elektrik hattı da önemli burada. Ben 100 Mbps kullanıyorum ve her yerde 100 alıyorum P9'larla.

Sizin ihtiyacınız olan paket;

Ancak tavsiyem arka odada kusursuz internete ihtiyacınız yoksa, yani online oyun oynamayacaksanız orada. Powerline olmadan mesh sistemi kurabilirsiniz. Benim tavsiyem bu ürün. Fiyat olarak şu an epey uygun. Özellikle sizin almanız gereken 2'li powerline ürününe göre.

Hocam bu genişleme paketi. Yani sen diyelimki 2'li paketten aldın ama yetmedi. Ek bunu alıp 3'lüyorsun.

Ben evde Deco P9 kullanıyorum ama fiyatları uçmuş. Powerline çok sağlam teknoloji ancak evinizin elektrik hattı da önemli burada. Ben 100 Mbps kullanıyorum ve her yerde 100 alıyorum P9'larla.

Sizin ihtiyacınız olan paket;

Ancak tavsiyem arka odada kusursuz internete ihtiyacınız yoksa, yani online oyun oynamayacaksanız orada. Powerline olmadan mesh sistemi kurabilirsiniz. Benim tavsiyem bu ürün. Fiyat olarak şu an epey uygun. Özellikle sizin almanız gereken 2'li powerline ürününe göre.

Hah şimdi anladım hocam teşekkür ederim. Aslında çok bir bütçem de yok. Olmadı düz sinyal güçlendiricilere bakarım artık. Uygun bir şey bulabilirsem ne âlâ.
Tekrardan teşekkür ederim. İyi forumlar.

@Dejuf kral repeater destekli 5g repeater veya router al elimde touch p5 vardı sattım istersen bekle 300-600 bandında sana 5g ap ayarlayalım temiz

@Dejuf kral repeater destekli 5g repeater veya router al elimde touch p5 vardı sattım istersen bekle 300-600 bandında sana 5g ap ayarlayalım temiz
Eyvallah hocam gündüz küçük bir şey aldım bakalım gelsin de beğenirsek kullanırız. Olmazsa iade ederim. Dediğim gibi açıkçası çok bütçem yok. Bugün 278 liraya aldım ama her geçen gün fiyatlar artıyor benim bütçem eriyor. 😄

Bu arada aldığım ürün bu: TP-Link TL-WA860RE, N300 Mbps Wi-Fi Priz Soketli Menzil Genişletici : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Çok yüksek bir beklentim yok ama umarım işimi görür. O uzaktaki odaya 20-25 civarı verse yeter.

Ah be hocam çok fiyat bayılmışsın hayırlısı olsun inşallah 😅🙏

Bende şuan kendime deco m5 veya eap225 bakıyorum fiber öncesi hazırlık 😅👍

Geçenler cisco air sap1602 verdim 750 den sonra pişman oldum fiber geldiğini görünce 😂

Eyvallah hocam gündüz küçük bir şey aldım bakalım gelsin de beğenirsek kullanırız. Olmazsa iade ederim. Dediğim gibi açıkçası çok bütçem yok. Bugün 278 liraya aldım ama her geçen gün fiyatlar artıyor benim bütçem eriyor. 😄

Bu arada aldığım ürün bu: TP-Link TL-WA860RE, N300 Mbps Wi-Fi Priz Soketli Menzil Genişletici : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Çok yüksek bir beklentim yok ama umarım işimi görür. O uzaktaki odaya 20-25 civarı verse yeter.
Hocam dediğim gibi orada online oyun oynanmayacaksa veya online görüşme yapılmayacaksa yüksek oranda iş görür. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı