TP-Link TLWA855RE nasıldır?

sametcn1

Hectopat
selam modemimim Ethernet portları bozuk olduğu için Ethernet kablosu ile PC'ye internet bağlantısı sağlayamıyorum Wi-Fi güçlendirici ile evin Wi-Fi'sini güçlendiriciye bağladım ardından bilgisayarımdaki Wi-Fi adaptör ile güçlendiriciye bağlandım %100 sinyal alabiliyorum ama oyunlarda ping oluyor bu adaptörün altında Ethernet girişi var bir kablo yaptırsam yaptırdığım kabloyla ping düşer mi? Ya da o alt taraftaki giriş tam olarak ne işe yarıyor?

269668266_5118345098196045_3609444646282955089_n.jpg

Bildiğim kadarıyla o giriş modem ile bu cihaz arasında bağlanıyor ve cihaz interneti modem üzerinden Wi-Fi olarak değil de kablo ile almış oluyor ve tekrar Wi-Fi şeklinde dağıtıyor. Biraz daha stabillik sağlıyordur muhtemelen. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir. Ping olayı ise internet sağlayıcınızla ya da modem ile alakalıdır. İnternet sağlayıcınızı arayıp ping durumunuzu söylemenizi öneririm. Bu cihazın tek antenli ve Ethernet girişi olmayan versiyonunu kullanıyoruz, normalde hız ve ping değeri olarak ne alıyorsak bununla da neredeyse aynı değerleri alıyoruz.

Bildiğim kadarıyla o giriş modem ile bu cihaz arasında bağlanıyor ve cihaz interneti modem üzerinden Wi-Fi olarak değil de kablo ile almış oluyor ve tekrar Wi-Fi şeklinde dağıtıyor. Biraz daha stabillik sağlıyordur muhtemelen. Ping olayı ise internet sağlayıcınızla alakalı. Arayıp ping durumunuzu söylemenizi öneririm. Bu cihazın tek antenli ve Ethernet girişi olmayan versiyonunu kullanıyoruz, normalde hız ve ping değeri olarak ne alıyorsak bununla da neredeyse aynı değerleri alıyoruz.

Yani kısaca Ethernet kablosu ile kullanmak mümkün?

Yani kısaca Ethernet kablosu ile kullanmak mümkün?

Bu cihazla modem arasındaki bağlantıyı Wi-Fi ile sağlayıp bilgisayar ile cihaz arasındaki bağlantıyı da kablolu ile bir deneyin. Dediğim gibi muhtemelen sorun modem veya internet sağlayıcınızda. Önce internet sağlayıcınızı arayıp bir görüşün, bir şey yapamazlarsa bu yöntemi deneyin.

Geri
Yukarı