TP-Link VR300 İncelemesi

7997061E-42D9-4EB6-8D40-ADC1AFE6A347.jpeg

Merhabalar,
Yaklaşık 2 haftadır kullanmakta olduğum TP-Link VR-300 Modem hakkında bir girdi paylaşacağım.

Cihazı 2 hafta önce internet tarifemizi VDSL’e yükselttiğimiz için Teknosa mağazasından 380₺’ye aldım.

Modem’in görselleri şu şekilde;
F6DC4294-500F-446F-8650-9253927A9D31.jpeg

45AFFAEA-E990-45A2-80F7-1C2F0C631DB8.jpeg

Teknik Özellikler

Güçlü bir DSL modem yönlendiricisi olarak Archer VR300, 1200 Mb/s'ye varan birleşik çift bantlı kablosuz bağlantı hızları sağlayarak kablosuz yeteneklerinden tam anlamıyla yararlanır. 2.4GHz'de 300 Mb/s, günlük internet kullanımınız ve e-postalarınız için mükemmeldir. Diğer yandan 5GHz'de 867 Mb/s hız, kesintisiz HD akış ve oyun keyfi sunar.

Süper Hızlı VDSL Geniş Bant
En yeni VDSL2 teknolojisi, Archer VR300 yönlendiricisinin 100 Mb/s'ye varan etkileyici VDSL geniş bant hızı sağlar. Bu hız, ADSL2+ ürününe göre neredeyse 5 kat daha fazladır.

Archer VR300 iki aygıtı tek bir yerde birleştirerek hem DSL modem hem de kablosuz yönlendirici işlevi görür. Tümleşik DSL kapısı, VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL dahil tüm standart DSL bağlantılarını destekler.

Kolay Kurulum ve Yönetim
Kullanımı kolay web arabirimi ve güçlü Tether uygulaması sayesinde Archer VR300 ürününü birkaç dakikada kurabilirsiniz. Herhangi bir Android veya iOS aygıtından, Ebeveyn Kontrolü ve Erişim Kontrolü dahil ağ ayarlarını yönetebilirsiniz. Tether aynı zamanda ağınıza en yüksek performansı ve güvenliği sağlamak için Otomatik Sabit Yazılım Güncellemeleri de sunar.

Uzaktan Denetim
TP-Link Tether App ve DDNS ile nerede olursanız olun ev ağınızı kontrol edebilirsiniz.

⚡6kV Yıldırım Koruması
6KV Yıldırım Koruması, kötü havalarda da keyfinizi sürdürmeniz için yıldırımların neden olduğu elektrik hasarına karşı koruma sağlar.

Kablosuz özellikler
Kablosuz StandartlarIEEE 802.11a/n/ac 5GHz,
IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz
Kablosuz Hızı867Mbps at 5GHz
300Mbps at 2.4GHz
İletim Gücü2.4GHz <20dBm(EIRP)
5GHz <23dBm(EIRP)
Kablosuz FonksiyonlarAccess Point / Wireless Bridge, Wireless Enable\Disable, SSID Broadcast Enable\Disable
Kablosuz GüvenlikWEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA-PSK2
encryptions, QSS(WPS)

DONANIM ÖZELLİKLERİ
Arabirim3 10/100 RJ45 LAN Ports
1 10/100 RJ45 LAN/WAN Portu
1 RJ11 Portu
ButonWPS Butonu
Power On/Off Butonu
Reset Butonu
Güç Kaynağı12V/1A
VDSL2 StandartlarıITU G.993.2, Up to 17a pro¬le (POTS)
ITU-T G.993.5 (G.vector)
ITU-T G.998.4 (G.INP)
ADSL StandartlarıFull-rate ANSI T1.413 Issue 2,
ITU-T G.992.1(G.DMT),
ITU-T G.992.2(G.Lite),
ITU-T G.994.1 (G.hs),
ITU-T G.995.1
ADSL2 StandartlarıITU-T G.992.3 (G.DMT.bis),
ITU-T G.992.4 (G.lite.bis)
ADSL2+ StandartlarıITU-T G.992.5
Boyutlar ( W X D X H )385*290*76mm
Anten Tipi4 fixed external antenler

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu modem elime yeni ulaştı. Tecrübelerimden kısaca bahsetmek istiyorum öncelikle koriodurunuz uzunsa router şart diyebilirim 75Mbps internette en uzak odada 6-7Mbps gördüm. 5G GHz hiç kullanmamıştım gerçekten inanılmaz iyi fakat gözüktüğü yayıldığı alan çok çok az sadece kendi odasında kullanılıyor diyebilirim ama Ethernet'ten bile iyi sonuç alıyorum😁.download 74, 1, upload 7,72 aldım. Modem kurulumunda hızlı kurulum dedikleri şey ile kurulum yaptım fakat internete bağlanamadım, Millenicom'a talepte bulundum arıza çözülmüştür şeklinde bir mesajdan sonra bağlanabildim. Alınır mı derseniz bence gayet tercih edilebilir bir seçenek fakat başka modemler hakkında pek bir bilgim yok routeriniz varsa eviniz küçük ise hele çok iyi bir seçim bence ayrıca 430TL olarak aldığımıda belirtmek isterim aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu modem elime yeni ulaştı. Tecrübelerimden kısaca bahsetmek istiyorum öncelikle koriodurunuz uzunsa router şart diyebilirim 75Mbps internette en uzak odada 6-7Mbps gördüm. 5G GHz hiç kullanmamıştım gerçekten inanılmaz iyi fakat gözüktüğü yayıldığı alan çok çok az sadece kendi odasında kullanılıyor diyebilirim ama Ethernet'ten bile iyi sonuç alıyorum😁.download 74, 1, upload 7,72 aldım. Modem kurulumunda hızlı kurulum dedikleri şey ile kurulum yaptım fakat internete bağlanamadım, Millenicom'a talepte bulundum arıza çözülmüştür şeklinde bir mesajdan sonra bağlanabildim. Alınır mı derseniz bence gayet tercih edilebilir bir seçenek fakat başka modemler hakkında pek bir bilgim yok routeriniz varsa eviniz küçük ise hele çok iyi bir seçim bence ayrıca 430TL olarak aldığımıda belirtmek isterim aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam merhabalar aynı ürünü bugün satın aldım VDSL'e geçtiğim için yeni modem almam gerekti fakat bu ürünün üzerindeki kocaman 4 anten hiçbir işe yaramıyor anlamadım neredeyse sadece bulunduğu odada Wi-Fi çekiyor yan odaya geçtiğimde Wi-Fi bağlantısı gidiyor. Bundan önce 4 senelik ASUS modemimi kullanıyordum üzerinde 1 tane anten olmasına rağmen bırakın evin her yerinde çekmesini sokağa bile insem Wi-Fi ağını görebiliyordum. Sizde çekim gücünün zayıflığından bahsetmişsiniz acaba benim modemde mi sorun var yoksa hepsi mi böyle.

Hocam merhabalar aynı ürünü bugün satın aldım VDSL'e geçtiğim için yeni modem almam gerekti fakat bu ürünün üzerindeki kocaman 4 anten hiçbir işe yaramıyor anlamadım neredeyse sadece bulunduğu odada Wi-Fi çekiyor yan odaya geçtiğimde Wi-Fi bağlantısı gidiyor. Bundan önce 4 senelik ASUS modemimi kullanıyordum üzerinde 1 tane anten olmasına rağmen bırakın evin her yerinde çekmesini sokağa bile insem Wi-Fi ağını görebiliyordum. Sizde çekim gücünün zayıflığından bahsetmişsiniz acaba benim modemde mi sorun var yoksa hepsi mi böyle.
Merhaba hocam 5GHZ gerçekten sadece 1 odada çekiyor ama 2.4GHZ yan odalara dağıtıyor bizim ev koridorunun en ucundaki odaya dağıtmıyor bizim routerimiz vardı zaten o sorunuda öyle hallettik ama gerçekten çekim gücü zayıf benim antensiz modemim vardı oda bina dışında bile çekiyordu.Hepsi böyle diye düşünüyorum ama yan odalara bile 2.4GHZ gitmiyorsa sizinkinde sorun olabilir.

Bende alıp pişman olanlardanım 5G yakında çok güzel ama balkona çıkınca 5G hiç yok 2.4G'ye geçmen gerekiyor. Ve en büyük pişmanlığım Ethernet portu 100 Mbit rezalet almadan bilsem VR400 alırdım.

Geri
Yukarı