TP-Link VX220 modeme telefon bağlanmıyor ve çok yavaş

Yzb. ÖZTÜRK

Hectopat
Daha fazla  
Ben Türk Telekom'un eski modemini kullanıyordum. Paketim 16MB'dı. Taahhüdüm bitince yeni modem(TP-Link-VX220) almak ve hızımı yükseltmek istedim. Eski modemde 16MB'ı pek görmezdim ama hızım paketime göre kabul edilebilirdi. Şimdi yeni modem ile birlikte paketim 24/6 MB
Yeni modemi getirdim taktım, telefonla baglandım, fakat internet o kadar kötü ki hız testi bile yapılmıyor. Bilgisayardan yapıyorum testi hızı güzerl 22 falan geliyor.
Ama telefonla test bile yapılmıyor.
Eski modemi geri taktım, hız testi yaptığımda hızım 8MB'a kadar çıkmıştuı ve en azından hız testi de yapabiliyordum.
Sonra yeni modemi taktım, eski modemi de köprüledim. Artık telefonumda da 22-24leri görüyordum.
Bu işi bir türlü anlamadım, eski modemde tek başına hız düşük, yeni modemde tek başına hız yok, yeni modeme eski modemi takınca 24MB hız.
Türk Telekom'a ulaştıgımda ilk önce bir şey yok dediler sonra arıza kaydı açtılar, ekip geldi bir şey yok deyip duruyor. Modemde sorun olsa köprülemeyle de bu hız olmazdı diyor. Ayrıca köprüleme yapma diyor(yahu yapmazsam internet kullanamıyorum ki)
Fikirlerinize ihtiyacım var, ben bu işi çözemedim.
Modem görselleri;

Dosya Ekleri

• Eski Modem.jpg
    Eski Modem.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 24
  • Yeni Modem.jpg
    Yeni Modem.jpg
    8,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Geri
Yukarı