Tp-Link WDR3600 600Mbps Dual Band Modem nasıl ?

Mustafa35

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar bu model modemi almayı düşünüyorum. Daha önce yada şu an kullanan var mı ? Eğer kullanan varsa kısaca memnun kaldığı ve beğenmediği şeyleri yazabilir mi ? Ama rica ediyorum şu kadar dbi , b/g/n falan, teknik özelliklerini istemiyorum. Ben sadece genel olarak almaya değer mi, iyi performans sunuyor mu bunlar hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Ufak bir karışıklığı düzeltmem gerekiyor, Tplink WDR3600 bir modem değil router'dır.
3600-1280-02.jpg

Resimde görebileceğin üzere arkasında telefon hattını bağlayacağın bir DSL port bulunmamaktadır.
Elinde zaten bir modemin varsa, o modemden bir ethernet kablosu çekerek bu router'ın mavi internet portuna takarak kullanabilirsin.
Ben bunun bir üst modeli olan WDR4300'ü kullanıyorum yaklaşık iki aydır ve performansından çekim kalitesinden memnunum.

Öncelikle verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Bir siteden sipariş vermiştim dikkatimden kaçmış modem/router yazıyor diye hatırlıyordum, şimdi kontrol ettim haklıymışsın. Kutusunu açmadan iade ederim. özellikle dual band modem arıyorum. VDSL özelliği olmasına gerek yok zira daha yaşadığım yerde fiberin mümkün olmadığını biliyorum.
Başka konu açmak gerekir mi bilmiyorum ama;
http://www.bimeks.com.tr/urun/12950...nn3CAG7quh47dTFH3jvgdaRbdKhIxPExdIaAg4x8P8HAQ
Bu modem nasıldır ? 5.0 Ghz online oyunlarda ping ve delay sürelerinin azalmasında, yada en azından kablosuz bağlantının stabilitesinde bir avantaj sağlar mı ?

Rica ederim :)
TD-W8980 güzel bir modeme benziyor, ping ve delay süreleri konusunda bir tecrübem yok, daima kablolu bağlantıyı tercih ediyorum.
Ekim ayının başında Tp-Link ile yaptığım kablosuz ağdaki dosya transfer hızı ile ilgili sorunuma ve destek ekipleri ile yaptığım yazışmalara
https://www.technopat.net/sosyal/konu/tp-link-ile-kurduğum-300-mbps-kablosuz-ağ-neden-100-mbps-ethernetten-yavaş.114155/ bakman belki bir fikir verebilir.
Eğer kablosuz bir şekilde 5GHz bandında Steam In-Home Streaming düşünüyorsan malesef kasma yapıyor. (n)

Steam In-Home Streaming'i wdr4300 üzerinden WDN3200 usb wireless alıcısı ile 5GHz üzerinden arada bir duvar varken yaptım ve çok sık kasma yaşadım. Usb alıcıyı çıkararak notebook'un kendi 2.4GHz 72Mbitlik wireless alıcısı ile In-Home Streaming denediğimde çok daha az takıldı, daha oynanabilir hale geldi. Fallout 3'ü uzun bir müddet oynadım bu şekilde.

Yardımların için teşekkür ederim çok faydalı oldu. Bir sormak istediğim şey daha vardı bilgim yok bu konuda. Ben en son linkte göstermiş olduğum dual band modemi alsam ve 5.0 Ghz 'de çalıştırsam bilgisayarımın uyup uymaması gibi bir durum söz konusu mu yoksa durum sadece modemden ibaret mi ? Yani 5.0 Ghz modem aldıktan sonra dizüstü bilgisayarıma ek bir aparat gerekir mi ?

Yardımların için teşekkür ederim çok faydalı oldu. Bir sormak istediğim şey daha vardı bilgim yok bu konuda. Ben en son linkte göstermiş olduğum dual band modemi alsam ve 5.0 Ghz 'de çalıştırsam bilgisayarımın uyup uymaması gibi bir durum söz konusu mu yoksa durum sadece modemden ibaret mi ? Yani 5.0 Ghz modem aldıktan sonra dizüstü bilgisayarıma ek bir aparat gerekir mi ?

Kullandığın notebook'un marka modelini belirtirsen ve içerisindeki orjinal gelen wifi kartına hiç dokunulmadıysa, notebook'un 5GHz bandını destekleyip desteklemediği belli olabilir.
Desteklemiyorsa o halde dual band destekleyen bir usb wifi alıcısı alman gerekebilir. Aksi halde notebook'undan sadece 2.4 GHz frekansına erişebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı