TPC 812XS vs H100i vs H110

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
Hava soğutmaya göre, sıvı soğutma daha sessiz.
Bu durumda H100i ve H110 arasında seçim yapmak kalıyor. Hangisini seçmeliyim? Bir de H100i'de yazılımla fan hızlarını kontrol edebiliyormuşuz. Bu özellikte sonunda ''i'' yazan modellerde oluyormuş. H110'da da yazılımla fan hızlarını kontrol etme gibi bir şey var mı?

Bence 100i yi almalısın ben de onu alma niyetimdeyim. Zaten 240mm'lik Sıvı soğutmalar son derece iyi iş görüyor. Aradaki birkaç derece senin için çok önemliyse H110'u tercih edebilirsin. Ama H 100i daha yeni bir ürün ve yazılım ile sadece fan devirlerini kontrol etmekle yetimeyip bir de cpu bloğunun üzerindeki Corsair logosunun rengini istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. Eğer şeffaf yan kapaklı bir kasan varsa kesinlikle H100i al. Bu arada sessizlik çok önemli demişsin. Ben şu an Zalman CNPS12X kullanıyorum bu özelliğini sonradan gördüm Dünya'nın en sessiz soğutucularından biriymiş. Şu anki ekran kartım R9 295X2 ilk Sıvı soğutma deneyimim olduğundan şu iki bildirimi vereyim: Diğer bileşenlerinin de serin kalmasını istiyorsan ve radyatör kurulumunda sıkıntı yaşamak istemiyorsan geniş bir kasan olmalı (ya da Full Tower) bazı Mid-Tower kasalar 240'lik radyatörleri desteklemiyor. İkincisi ise sessizlik çok önemli dediğin için yazıyorum; ekran kartımın radyatörü 120'lik olduğu halde karta yük binince kasadan bir su pompalanış sesi duyuyorsun rahat. Sessizlik konusunda CNPS12X'den çok memnunum. 20 cm yaklaştığım halde kulağın algılayamacağı kadar az ses üretiyor. Üstelik soğutma performansı Corsair H100'den biraz daha iyi. Ama H100i ile kıyaslanışını görmedim henüz.

Son düzenleme:
Sıvı soğutmanın fiyatına bakarsan iki tane hava soğutma alınabilir bence hava soğutma almalısın o hava soğutması da güzel ama noctua markasının soğutucularını öneriyorlar noctua'lara da bir bak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı