TPM 2.0 desteği var fakat Windows 11 yükseltme yapılamıyor

Daha fazla  
Merhabalar. TPM 2.0 destekliyor. BIOS ayarlarında default olarak aktif durumda. İşlemciler için TPM 2.0 desteği olanlar Windows 11 yükseltmesi yapabilecek denmişti ancak işlemcim listede yer almıyor bu sebeple yükseltme yapamıyorum. Buna bir çare bulunuyor mu? Yıllardır bu yükseltmeyi bekliyorum. Laptop olduğu için işlemci yükseltme şansım da yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    67,9 KB · Görüntüleme: 133
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 121
İşlemci desteklemiyorsa desteklendiği güne kadar beklemen lazım. Ya da bypass yapman gerekecek. İşlemcin güzel çok yakında sorunun çözülür. Ben olsam bypass yapmazdım. Destek gelene kadar beklerdim.

Son düzenleme:
Ücretsiz yükseltme hangi tarihe kadar geçerli acaba? Eğer gerçekten çözüm gelirse Microsoft tarafından hiç kurcalamam.

İşlemci desteklemiyorsa desteklendiği güne kadar beklemen lazım. Ya da bypass yapman gerekecek. İşlemcin güzel çok yakında sorunun çözülür. Ben olsam bypass yapmazdım destek gelene kadar beklerdim.

Orijinal ise geçmek için süre sıkıntısı yok diye biliyorum. Baktın süreli zaman vermişler bypass eder tekrar Windows 10'a dönersin. BIOS'a gömülü olduğu için yükseltme yapmadan temiz kurulumda olsa aktif olur. Ben öyle yaptım şu an Windows 11 etkin bende tekrar Windows 10'a döndüm.

Orijinal ise geçmek için süre sıkıntısı yok diye biliyorum. Baktın süreli zaman vermişler bypass eder tekrar Windows 10'a dönersin. BIOS'a gömülü olduğu için yükseltme yapmadan temiz kurulumda olsa aktif olur. Ben öyle yaptım şu an Windows 11 etkin bende tekrar Windows 10'a döndüm.

Çok teşekkür ederim bunu deneyeceğim.

Windows 10'daki tüm Update'leri yap düzelir geçersin.

Pardon yanlış görmüşüm işlemcin kurtarmıyor.
Bence geçme ben 7700HQ ile geçtim biraz sorun yaşıyorum.

Son düzenleme:
Benim de işlemcimi desteklemiyordu ancak işlemci haricinde diğer tüm gereksinimleri karşılıyordu kendi programı üzerinden baktığımda. Windows 11'i sıfırdan USB ile kurdum ve herhangi bir sorun yaşamadım. Şu an hala kullanmaktayım.

İşlemcim i7-7700HQ

Bu arada aşağıdaki bağlantısını paylaştığım konuda yorumlarının tamamını okursanız kafanızdaki diğer soru işaretleri de gidebilir, bakmanızda fayda olduğunu düşünüyorum eğer yükseltme yapmak istiyorsanız.

Windows 11 Kurulum Rehberi

Yeni konular

Geri
Yukarı