Rehber TPM uyumsuz bilgisayara Windows 11 nasıl kurulur?

Daha fazla  
Merhaba bugün şu an kullandığım Sony Vaio bilgisayar TPM nedeni ile Windows 11'e uyumsuz ama ben bir yolunu bulup Windows 11 kurdum. Nasıl yapacağınızı anlatmaya geçelim hadi.

İlk olarak bilgisayar Windows 11 kurulum ISO dosyasını indirip setup.exe'yi açtım. Biraz bekledikten sonra bilgisayar uyumsuz dedi. Bende Rufus indirip ISO'yu USB'ye kopyaladım ve USB boot yaptım. Shift+F10'a bastım ve CMD'yi açtım ve sonra regedit yazdım ve "HKEY_LOCAL-MACHİNE\SYSTEM\Setup" konumunun içine "labconfig" adında bir anahtar oluşturdum. İçine "DWORD 32 Bit" oluşturup adını "BypassTPMCheck" yaptım ve düzenleyip 0 yazan yeri 1 yaptım. İsterseniz aynı yere "BypassRAMCheck" yazın o da RAM'i iptal eder ve kurulum başlar ve sıkıntısızca kurulur.

Not: Uyumsuz bilgisayarlar Windows 11'i yavaş çalıştırabilir. Bir de büyük ve küçük harflere dikkat edin.
Birde eğer işletim sistemi kurulurken yine sıkıntı yaşarsanız yine aynı konuma BypassSECUREBOOTCheck yazın
Ve son olarak işlemciniz Windows 11 çalıştarabilen bir işlemci değilse BypassCPUCheck yazın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı