Trabzon'da cübbeli kişiler, Atatürk resimli Türk bayrağına saldırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyaz çarşaf olur mu?

Hocam sorun rengi değil. Bu kıyafeti giyen her insan, aramızda anonim olarak dolaşıyor. Erkek mi, kadın mı belli değil. Bu kıyafetli biri suç işlediğinde de, bulunması daha zor oluyor.

İslam'da çarşaf giyimi zorunlu değil. Başörtüsü ile örtünün diyor.

Çarşaf giyimi bir arap kültürüdür. İslam'da zorunlu değil. İsteyen giyer. İsteyen giymez.

Hocam sorun rengi değil. Bu kıyafeti giyen her insan, aramızda anonim olarak dolaşıyor. Erkek mi, kadın mı belli değil. Bu kıyafetli biri suç işlediğinde de, bulunması daha zor oluyor.

Çarşaf giyimi bir arap kültürüdür. İslam'da zorunlu değil. İsteyen giyer. İsteyen giymez.
Makul seviyede ve mantıklı tartıştığın için teşekkür ederim kardeş. Batı tarafından kültür emperyalizmi yolu ile beyni yıkanmış, atasına anasına hakaret etmekte hiç beis görmeyen marjinal arkadaşların arasında çok değerlisin. Bu insanlardan araplara karşı her türlü ırkçılığa kadar varan düşünceler duyarken Mustafa Kemal Paşa komutasında hepimizin dedesinin savunduğu Anadolu'yu işgal eden Yunana İngilize Fransıza sadece hayranlık görürsün. Arap kültürüne karşı çıkanları anlıyorum ama aynı ölçüde ingiliz kültürünede karşı çıkmasını bekliyorum. Yaşasın tam bağımsız Türkiye 🇹🇷

Ek olarak günün şartlarına uygun, çevrenin dikkatini çekmeyecek kıyafetler giyilmesinin İslam'da öğütlendiğini duymuştum. Bunları sokakta görünce insanların tuhaf baktığına eminim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı