Trabzonspor - Molde maçı değerlendirmesi

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Dün Trabzonspor ve Molde Trabzon'da 3-3 berabere kaldı ve turun kaderi Norveç'teki maça kaldı. Sizce Trabzonspor neyi doğru, neyi yanlış yaptı objektif şekilde herkesi yorum ve eleştiri yapmaya davet ediyorum. Trabzonspor'da hangi mevkilere transfer lazım? Bunları tartışalım bu konuda.

Benim fikrim: Ofans noktasında Nwakaeme ve Gervinho'nun hızlı hücumlarda dribling yetenekleriyle tehlikeyi rakibe hissettirebileceklerini gördük. Gervinho özellikle yılan gibiydi, garip bir dribling stili var topu kaybedecek gibi görünüyor bazen ama bir şekilde tutmayı başarıyor ve ayrıca yaşına göre süratını ve ivme almasını başarılı buldum inşallah ligde de başarılı olur. Nwakaeme'nin bazı pozisyonlarda ağır kaldığı oldu ama Molde'nin sağ koridorunu genel olarak paramparça etti diyebiliriz. Serkan Asan'ın mümkünse yedek kalmasını düşünmekle beraber yabancı kuralının ne kadar berbat bir karar olduğunu anlıyoruz. Bruno Peres sağ bekte, sol beke de Alioski ya da Meling alınabilseydi çok daha iyi sonuçlar alınabilirdi. Berat Özdemir'i bu maç özelinde çok da beğenmediğimi belirtmeliyim ama zamanla yeniden açılacaktır diye düşünüyorum zira daha sezonun ilk resmi maçı. Abdullah Avcı Berat'ı son dakikaya kadar oyunda tutmaktansa 65 gibi oyundan alsa daha iyi olabilirdi. Djaniny kesinlikle net bir 9 numara santraforu değil, sağ kanat/forvet (kaldı ki adamı ben neredeyse hep sağ kanatta gördüm)Takımın artık net bir şekilde forvete ihityacı olduğu görülüyor. 19-20 sezonundaki Sörloth gibi bir santrafor, arkasında Bakasetas ve Hamsik ikilisiyle ligi gol kralı bitirebilir. Aynı şekilde Bakasetas veya Hamsik'ten birini de asist kralı yapabilir. Bakasetas yaptığı iki asistle (özellikle Djaniny'e yaptığı üçüncü golün asistiyle) beni oturduğum yerden kaldırdı diyebilirim. O penaltıyı da atsaydı Bakasetas benim için 10/10 bir maç çıkarmış olacaktı, direğe takıldık. Ben o penaltıyı tecrübesiyle Hamsik'in atmasını tercih ederdim. Hamsik'e geldiğimizde gerçekten 19-20 sezonundaki Jose Sosa'nın performansını verecek gibi duruyor Allah sakatlıklardan korusun; attığı paslar, oyunu mükemmel açması ve top dağıtmasını çok beğendim gerçekten tam bir Maestro gibiydi benim görüşümde. Vitor Hugo ve Edgar IE'nin hücuma katkısı dikkatimi çekti özellikle Edgar IE'nin oyun kuruculuk noktasında iyi olduğunu söyleyebilirim. Vitor Hugo'nun da 1 golü var. Bruno Peres'i bazen sahada göremedim. Uğurcan performansı bana sanki Uğurcan'ın kafası karışıkmış gibi bir hissiyat verdi. Maça konsantre bir Uğurcan Çakır yoktu sahada benim düşünceme göre. Tabii bütün golleri Uğurcan'a yüklemek de hata defansımız beklentinin çok altındaydı. 3 tane gerçekten net gol pozisyonuna girdiler üçü de gol oldu.

Sizin fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rakip baskıyı hissettiğinde topu ayağında tutamadı. Trabzonspor golü atıp, ne zaman topu rakibe bırakıp defansa geçti o zaman golü kalesinde gördü. Golden sonrada topu ayağında tutup pas yaparak daha dengeli bir oyun oynasaydı, 3-1 yada 4-1 kazanırdı büyük ihtimalle. Gollere Trabzonspor kalecisinin yapabileceği fazla bir şey yoktu. Bu yüzden kaleciden kaynaklı gol yemedi. Sorun takım savunmasıydı. Dediğim gibi topa sahip olup pas yaparakta savunma yapılabilirdi. 2. maç ise ortada geçecektir. Molde rotasyonlu kadrosuyla sahadaydı. Deplasmanda alınan beraberlik iştahlarını kabartacaktır. Daha motive ve as kadrolarıyla sahada olacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı