tracking cookies HitmanPro ve Malwarebyte silemiyor

Sinan Kuşoğlu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bu durumdan beni kurtarırsanız sevinirim.
Görselde gözüktüğü gibi bu virüsler bilgisayarı yeniden başlattığım zaman tekrar geliyor format da attım birkaç kere. Sanırsam Google hesabıma bulaştı.
Malwarebyte ve hitmanpro ile siliyorum ve tekrar geliyor sürekli tarıyorum çıkıyor. Korkudan bankacılık işlemleri yapamıyorum. Belirli sürede tekrar geliyor.
(Çerezkeri ve ön belleği sürekli temizliyorum ama tekrar geliyor.)

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar virüs değil, bunlar Tracking Cookie yani çerez. İnternette dolaştığınızda girdiğiniz siteler belirli tanılama verileri kullanır. Bunlar işletim sisteminiz, tarayıcı versiyonunuz, hangi lokasyondan bağlı olduğunuz gibi verilerdir. Bunları çerez adı altında tarayıcınızın önbelleğine kaydederler ve aynı sitelere tekrar bağlanmaya çalıştığınızda bu çerezler kullanılarak daha hızlı bağlantı kurulur. Sayfa yükleme hızını arttırır ve sitenin sizi tanımasını sağlar.

Bunlar zararlı değil, Hitman.Pro zararlı yazılım tespit ettiğinde kırmızı bir ekranla uyarı verir. Tamamı çerez, silseniz de herhangi bir siteye girdiğinizde tekrar oluşacak. Engellemek için eklentiler var fakat çerezlerine engellenmesi belirli sitelerde kaydettiğiniz verilere erişememenize de sebep olabilir. Silmenize gerek yok, zararlı değiller. Google hesabınıza da çerezler bulaşmaz.

@Sinan Kuşoğlu

Bunlar üçüncü taraf çerez. Genelde hedefli reklamcılık için kullanılır.
Bu chrome://settings/cookies linkini tarayıcıda açın ardından Üçüncü taraf çerezlerini engelle seçeneğini seçin. Kapatmak herhangi bir arızaya sebep olmuyor merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı