Trans yağ içermez yazan üründe trans yağ olması

Ayrıca bir ara Milka çikolata almıştım. Almanya'dan ithal diyordu ancak bir baktım, 100 gram çikolatanın yanılmıyorsam 67 gramı şekerden oluşuyor. Yemeye çalıştım ama şekeri fazla abartmışlar sanki. Ülker, Eti çikolatada bile bu kadar şeker yok gibi.
Şeker düzeyi artık tatlılığı aşmıştı, sanırım bal gibiydi.
Bitter çikolata felan alın hocam sütlü çikolatalar hep öyle oluyor.

Yeminle benim de canım şu an cips çekiyor, ama 80 yaşı hedefliyorsan elinden geleni sağlıklı yaşamaya zorlaman gerek kendini, Zor olsa bile.
Mesela rahmetli dedem 96.5 yaşında karaciğer kanserinden dolayı öldü. Dedemin 10-15 senedir bu kansere yakalandığını fakat dedemin doktor korkusu nedeniyle bunu bilmesine rağmen kendini tedavi ettirtmediğini öğrenmiştik... O kansere ve bunca sağlıksız gıdalara rağmen 96.5 yaşına kadar yaşayabildi. Üstelik Almanca, Macarcayı iyi bir şekilde konuşabiliyor ve anlayabiliyordu. O yaşına göre, bilinçli ve bilgili bir insandı...
Zaten dedem tam yarı macar yarı türktü, babam çeyrek macar, ben ise yarım çeyrek macarım.
Ayrıca aile soyumuzda İtalyan da varmış.

Mesela rahmetli dedem 96.5 yaşında karaciğer kanserinden dolayı öldü. Dedemin 10-15 senedir bu kansere yakalandığını fakat dedemin doktor korkusu nedeniyle bunu bilmesine rağmen kendini tedavi ettirtmediğini öğrenmiştik... O kansere ve bunca sağlıksız gıdalara rağmen 96.5 yaşına kadar yaşayabildi. Üstelik Almanca, macarcayı iyi bir şekilde konuşabiliyor ve anlayabiliyordu. O yaşına göre, bilinçli ve bilgili bir insandı...
Zaten dedem tam yarı macar yarı türktü, babam çeyrek macar, ben ise yarım çeyrek macarım.
Ayrıca aile soyumuzda İtalyan da varmış.

Nasıl bu kadar yaşamış dedeniz pek emin değilim, ama çok fazla abur cubur yemek insan sağlığına zararlı, hayat kaliteni düşürür öldürmese bile. Bir kere de yiyince bağımlılık yaptığından dokunmayın diyoruz, bir kere yemek bile zararlı gerçi.

Nasıl bu kadar yaşamış dedeniz pek emin değilim. Ama çok fazla abur cubur yemek insan sağlığına zararlı. Hayat kaliteni düşürür öldürmese bile. Bir kere de yiyince bağımlılık yaptığından dokunmayın diyoruz. Bir kere yemek bile zararlı gerçi.
Aile soyumuzun bünyesi kuvvetli olabilir. Bende o soydan geldiğime göre dedem kadar yaşayabileceğimi umuyorum ama umarım ileride onun gibi karaciğer kanseri olmam...

Merhaba. Neden bilmiyorum ama üzerinde "trans yağ içermez" yazan ürünlerde bile bir miktar trans yağ olabiliyor. Trans yağ miktarının 1 gramın altında olması, trans yağ içermediği anlamına gelmez. Mesela şu an elimdeki üründe 0.27 gram trans yağ var. Uzmanlar, trans yağ tüketimimizin 0 gram olması gerektiğini yani hiç tüketmememiz gerektiğini söylüyorlar. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
süüüü :) türk zekası

Bu arada alt tarafı cips yedim, bağırsaklarım bozulmuş şu an onu anladım...
Ayrıca arada kalbim 2 saniye duruyor sonra geçte olsa yanıt veriyor. Korkutucu.
Kalp nabzım 60-50 BPM'lere düşerken saniyeler içinde 120 lere sıçrıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı