Trans yağ içermez yazan üründe trans yağ olması

Lancer evo IX

Decapat
Katılım
23 Aralık 2019
Mesajlar
886
Çözümler
1
Ayrıca bir ara Milka çikolata almıştım. Almanya'dan ithal diyordu ancak bir baktım, 100 gram çikolatanın yanılmıyorsam 67 gramı şekerden oluşuyor. Yemeye çalıştım ama şekeri fazla abartmışlar sanki. Ülker, Eti çikolatada bile bu kadar şeker yok gibi.
Şeker düzeyi artık tatlılığı aşmıştı, sanırım bal gibiydi.
Bitter çikolata felan alın hocam sütlü çikolatalar hep öyle oluyor.
 
KS
KS
Kyousuke Kousaka
Katılım
17 Ocak 2014
Mesajlar
2.387
Makaleler
23
Yer
Japonya - Akihabara
Yeminle benim de canım şu an cips çekiyor, ama 80 yaşı hedefliyorsan elinden geleni sağlıklı yaşamaya zorlaman gerek kendini, Zor olsa bile.
Mesela rahmetli dedem 96.5 yaşında karaciğer kanserinden dolayı öldü. Dedemin 10-15 senedir bu kansere yakalandığını fakat dedemin doktor korkusu nedeniyle bunu bilmesine rağmen kendini tedavi ettirtmediğini öğrenmiştik... O kansere ve bunca sağlıksız gıdalara rağmen 96.5 yaşına kadar yaşayabildi. Üstelik Almanca, Macarcayı iyi bir şekilde konuşabiliyor ve anlayabiliyordu. O yaşına göre, bilinçli ve bilgili bir insandı...
Zaten dedem tam yarı macar yarı türktü, babam çeyrek macar, ben ise yarım çeyrek macarım.
Ayrıca aile soyumuzda İtalyan da varmış.
 

Lancer evo IX

Decapat
Katılım
23 Aralık 2019
Mesajlar
886
Çözümler
1
Mesela rahmetli dedem 96.5 yaşında karaciğer kanserinden dolayı öldü. Dedemin 10-15 senedir bu kansere yakalandığını fakat dedemin doktor korkusu nedeniyle bunu bilmesine rağmen kendini tedavi ettirtmediğini öğrenmiştik... O kansere ve bunca sağlıksız gıdalara rağmen 96.5 yaşına kadar yaşayabildi. Üstelik Almanca, macarcayı iyi bir şekilde konuşabiliyor ve anlayabiliyordu. O yaşına göre, bilinçli ve bilgili bir insandı...
Zaten dedem tam yarı macar yarı türktü, babam çeyrek macar, ben ise yarım çeyrek macarım.
Ayrıca aile soyumuzda İtalyan da varmış.

Nasıl bu kadar yaşamış dedeniz pek emin değilim, ama çok fazla abur cubur yemek insan sağlığına zararlı, hayat kaliteni düşürür öldürmese bile. Bir kere de yiyince bağımlılık yaptığından dokunmayın diyoruz, bir kere yemek bile zararlı gerçi.
 
KS
KS
Kyousuke Kousaka
Katılım
17 Ocak 2014
Mesajlar
2.387
Makaleler
23
Yer
Japonya - Akihabara
Nasıl bu kadar yaşamış dedeniz pek emin değilim. Ama çok fazla abur cubur yemek insan sağlığına zararlı. Hayat kaliteni düşürür öldürmese bile. Bir kere de yiyince bağımlılık yaptığından dokunmayın diyoruz. Bir kere yemek bile zararlı gerçi.
Aile soyumuzun bünyesi kuvvetli olabilir. Bende o soydan geldiğime göre dedem kadar yaşayabileceğimi umuyorum ama umarım ileride onun gibi karaciğer kanseri olmam...
 

enesnees

Centipat
Katılım
7 Ekim 2020
Mesajlar
171
Merhaba. Neden bilmiyorum ama üzerinde "trans yağ içermez" yazan ürünlerde bile bir miktar trans yağ olabiliyor. Trans yağ miktarının 1 gramın altında olması, trans yağ içermediği anlamına gelmez. Mesela şu an elimdeki üründe 0.27 gram trans yağ var. Uzmanlar, trans yağ tüketimimizin 0 gram olması gerektiğini yani hiç tüketmememiz gerektiğini söylüyorlar. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
süüüü :) türk zekası
 

Yeni konular

Yukarı