Trans yağ içermez yazan üründe trans yağ olması

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. Neden bilmiyorum ama üzerinde "trans yağ içermez" yazan ürünlerde bile bir miktar trans yağ olabiliyor. Trans yağ miktarının 1 gramın altında olması, trans yağ içermediği anlamına gelmez. Mesela şu an elimdeki üründe 0.27 gram trans yağ var. Uzmanlar, trans yağ tüketimimizin 0 gram olması gerektiğini yani hiç tüketmememiz gerektiğini söylüyorlar. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Belli bir miktarın altı yok sayılıyor. O yüzden de trans yağ içermez yazabiliyorlar.
Valla cips yedikten sonra normalde dinlenme esnasında 74 BPM atan kalbim şu an neden 120 BPM'lerde atıp duruyor? Nefes darlığı var. Özlemiştim, bir paket cips yiyim dedim... Trans yağ bu kadar mı zararlı oluyor? 1 Gram bile yok ama işte... Bence yasaklansın Trans Yağ. Dinlenme esnasında 100 BPM'den yüksek kalp atışları, tıbbi olarak Taşikardi kabul ediliyor.

Vallahi cips yedikten sonra normalde dinlenme esnasında 74 BPM atan kalbim şu an neden 120 BPM'lerde atıp duruyor? Nefes darlığı var. Özlemiştim, bir paket cips yiyim dedim... Trans yağ bu kadar mı zararlı oluyor? 1 Gram bile yok ama işte... Bence yasaklansın Trans Yağ. Dinlenme esnasında 100 BPM'den yüksek kalp atışları, tıbbi olarak Taşikardi kabul ediliyor.

Trans yağ yasaklanırsa cips fiyatları 2-3 katına çıkar büyük bir ihtimalle :D.

Valla cips yedikten sonra normalde dinlenme esnasında 74 BPM atan kalbim şu an neden 120 BPM'lerde atıp duruyor? Nefes darlığı var. Özlemiştim, bir paket cips yiyim dedim... Trans yağ bu kadar mı zararlı oluyor? 1 Gram bile yok ama işte... Bence yasaklansın Trans Yağ. Dinlenme esnasında 100 BPM'den yüksek kalp atışları, tıbbi olarak Taşikardi kabul ediliyor.
Hocam yasaklansa ne olacak ki? Yine koyarlar ve hiç bir ceza vs almazlar.

Cipsi suda bekletip sonra kurutup, yeniden kızartırsam trans yağlarından arındırmış olur muyum diye düşünmüyor değilim ama tadı acayip bozulacaktır.
Bu kadar uğraşana kadar biraz patatesi ince ince cips gibi doğrayıp ayçiçek yağında kızartabilir ve istediğin baharatlarla bir karışım yapabilirsin mesela. Hazır cipslerin tek sorunu trans yağ içermesi değil. Nasıl yapıldığı ve içinde ne tür şeylerin olduğu muamma. Trans yağ sağlıksız diyip hazır cips yemekte ayrı bir ironi.

Bu kadar uğraşana kadar biraz patatesi ince ince cips gibi doğrayıp ayçiçek yağında kızartabilir ve istediğin baharatlarla bir karışım yapabilirsin mesela. Hazır cipslerin tek sorunu trans yağ içermesi değil. Nasıl yapıldığı ve içinde ne tür şeylerin olduğu muamma. Trans yağ sağlıksız diyip hazır cips yemekte ayrı bir ironi.
Aldığım cips Cheetos... Patates cipsi başka. :D
İşte yedikten sonra anlıyor insan etkisini sanırım. Gerçi daha öncedende yerdim ama böyle birşey olmazdı. Neden şimdi oluyor bilmiyorum. Yaş meselesi galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı