Transcend 256 GB SSD Kasıyor

Arkadaşlar selamlar bilgisayarımda manasız bir kasma vardı ve sebebini asla bulamadık. Çalıştığım iş yerinin bilişim işlerini yapan kişiden test yapmasını istedim ancak arızalı bir parça ya da yazılım bulamadı, onlarca forumda konusunu açıp yardım istemiştim sorunlu parça bulunamadı son sonu HDD, SSD, Ekran Kartı kalacak şekilde sistemi yeniledim. Ancak bu manasız kasmalar yine devam ediyor. Windows'un ve Tarayıcının yüklü olduğu SSD'den şüpheleniyorum artık. Değişim yapmaya artık bütçem kalmadı bu SSD'de ki sorunu nasıl bulabilirim nasıl çözerim?

SSD:

Sistemim: AMD Ryzen 5 3600 - MSI Tomahawk Max - G.Skill 2x8 16 GB 3600 MHz RAM - WD Blue 1TB HDD - Transcend 256 GB SSD - GTX 970 Ekran Kartı - Cooler Master 700W Lite PSU

Arkadaşlar selamlar bilgisayarımda manasız bir kasma vardı ve sebebini asla bulamadık. Çalıştığım iş yerinin bilişim işlerini yapan kişiden test yapmasını istedim ancak arızalı bir parça ya da yazılım bulamadı, onlarca forumda konusunu açıp yardım istemiştim sorunlu parça bulunamadı son sonu HDD, SSD, ekran kartı kalacak şekilde sistemi yeniledim. Ancak bu manasız kasmalar yine devam ediyor. Windows'un ve tarayıcının yüklü olduğu SSD'den şüpheleniyorum artık. Değişim yapmaya artık bütçem kalmadı bu SSD'de ki sorunu nasıl bulabilirim nasıl çözerim?

SSD:

Sistemim: AMD Ryzen 5 3600 - MSI Tomahawk Max - G.Skill 2x8 16 GB 3600 MHz RAM - WD Blue 1TB HDD - transcend 256 GB SSD - GTX 970 ekran kartı - Cooler Master 700W Lite PSU.

SSD'yi sıfırlayın.

Bunların yanına HD Tune de geliyor.

Ayrıca oyunlarda kasma var diyemem. Hatta sistemde şuan da daha oyun denemedim ancak dolaşımdayken kasma var. Nasıl yani? Operada gezinirken diyelim ki Bilgisayarıma tıkladığımda hem Opera hem Bilgisayarım pencereleri yanıt vermiyor diyerek donuyor ama Mause haraket ediyor Masa üstüne gidip başka bir şeye tıklayabiliyorum ama tıkladığımda haraket tepki olmuyor belli süre sonra kendi kendine düzeliyor her şey ya da kapanıyor. Bunu Opera diye düşünmeyin mesala Photoshop ile uğraşırken de masaüstüne dönerken aynısı oluyor. Olaylar çoğunlukla masaüstüne dönerken veya iki tarayıcı arasında dolaşırken, iki uygulama arasında dolaşırken oluyor.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 23
  • indir (1).png
    indir (1).png
    25,6 KB · Görüntüleme: 25
  • indir (2).png
    indir (2).png
    11,8 KB · Görüntüleme: 25
  • indir (3).png
    indir (3).png
    10,8 KB · Görüntüleme: 26
Bunların yanına HD Tune de geliyor.

Ayrıca oyunlarda kasma var diyemem. Hatta sistemde şuan da daha oyun denemedim ancak dolaşımdayken kasma var. Nasıl yani? Operada gezinirken diyelim ki Bilgisayarıma tıkladığımda hem Opera hem Bilgisayarım pencereleri yanıt vermiyor diyerek donuyor ama Mause haraket ediyor Masa üstüne gidip başka bir şeye tıklayabiliyorum ama tıkladığımda haraket tepki olmuyor belli süre sonra kendi kendine düzeliyor her şey ya da kapanıyor. Bunu Opera diye düşünmeyin mesala Photoshop ile uğraşırken de masaüstüne dönerken aynısı oluyor. Olaylar çoğunlukla masaüstüne dönerken veya iki tarayıcı arasında dolaşırken, iki uygulama arasında dolaşırken oluyor.
RAM'lerinizin düzgün çalıştığına emin misiniz?

SSD gayet iyi gözüküyor. Bence sorun diskte değil. Yine de arkadaşının falan varsa diskini alıp deneyebilirsin. Ya da HDD'ye kur windowsu öyle dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı