TransMac ile restore edilmiş USB boot olarak algılamıyor

sungurco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum 3 gündür uğraşıyorum. Soru sorup rahatsız etmek istemedim ama en sonunda çıldırmış haldeyim.

TransMac ile restore etmiş olduğum usb yi boot olarak algılamıyor. Daha doğrusu hiç görmüyor ama transmac ile tekrar kontrol yapıyorum usb restore edilmiş durumda gözüküyor. Ben bu durumdan birşey anlamadım ilk defa mac kurmaya çalışıyorum. Yardımcı olursanız beni mutlu etmiş olursunuz.

Kod:
Anakart:
      CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core i5-480M, 2933 MHz (22 x 133)
      Anakart Adı                                       Packard Bell EasyNote TM85
      Anakart Çipseti                                   Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M
      Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Kingston ACR128X64D3S1333C9                1 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)
      DIMM3: Samsung M471B5773CHS-CH9                   [ TRIAL VERSION ]
      BIOS Türü                                         Insyde (09/13/2010)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce GT 420M  (1 GB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce GT 420M  (1 GB)
      3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce GT 420M
      Monitör                                           AU Optronics B156XW02 V2  [15.6" LCD]

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF108 - High Definition Audio Controller
      Ses Bağdaştırıcı                                  nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF108 - High Definition Audio Controller
      Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC272 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-2]

Depolama :
      IDE denetleyici                                   Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family 4 Port SATA AHCI Controller - 3B29
      Disk Sürücüsü                                     WDC WD3200BPVT-22ZEST0 ATA Device  (320 GB, 5400 RPM, SATA-II)
      Optik Sürücü                                      HL-DT-ST DVDRAM GT32N ATA Device  (DVD+R9:6x, DVD-R9:6x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
      SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      D: (NTFS)                                         129.1 GB (51.0 GB boş)
      Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
      Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
      Fare                                              HID uyumlu fare
      Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
      Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
      Birincil MAC Adresi                               4C-0F-6E-6B-4D-88
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Anchorfree HSS VPN Adapter
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
      Yazıcı                                            Fax
      Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
      USB2 denetleyici                                  Intel Ibex Peak PCH - USB 2.0 EHCI Controller 1 [B-2]
      USB2 denetleyici                                  Intel Ibex Peak PCH - USB 2.0 EHCI Controller 2 [B-2]
      USB-Aygıt                                         1.3M WebCam
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      Pil                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
      Pil                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili
      Pil                                               Microsoft Bileşik Pil

DMI:
      DMI BIOS Sağlayıcısı                              Packard Bell
      DMI BIOS Sürümü                                   V1.15
      DMI Sistem Üreticisi                              Packard Bell
      DMI Sistem Ürün Adı                               EasyNote TM85
      DMI Sistem Sürümü                                 V1.15
      DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
      DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
      DMI Anakart Üreticisi                             Packard Bell
      DMI Anakart Ürün Adı                              EasyNote TM85
      DMI Anakart Sürümü                                V1.15
      DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Üretiçisi                                Packard Bell
      DMI Kasa Sürümü                                   V1.15
      DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Türü                                     Notebook
      DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  2 / 0

Biraz uzun oldu sanırım :)

Bu arada biosum InsydeH20.

Aynı dert malesef bendede var. Şimdi ben sorucaktım siz sordunuz. BİOS sürümü ile alakası yok, Transmac de boot etme sorunu var. Sanırım lisans istiyor korsan diye dosyaları atlıyor. Bilmiyorum ama usb aygıtını hiç görmüyor.

Transmac den hariç başka bir sürüm denesek ? Gönül isterki cd ye çekelim malesef 5 gb. İster istemez usb boot yapmak zorundayız. Bizde usb 3.0 özelliğide yok, Saatlerce bekliyoruz :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı