Trendyol iadeyi kabul etmedi

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. 12 Mart tarihinde Trendyol üzerinden Mehmet Uğur adlı satıcıdan 481 TL'ye Samsung 860 Evo 500 GB satın aldım. Ürün bana 14 Mart tarihinde ulaştı. Ürün ulaştıktan sonra ben de doğal olarak kutusunu açtım. Sadece 500GB yazısının oradaki bandı ürünü açmak için kestim. Fakat 27 Mart tarihinde ürünü koşulsuz iade hakkımla iade etmek için Sürat Kargo'ya verdim. Ürünü hiç çalıştırmamıştım. Ürün bir süre sonra Mehmet Uğur adlı satıcıya ulaştı. Sonrasında Trendyol'dan aşağıdaki mail geldi. İade sağlayamıyoruz diye.

1585869452811.png

Trendyol'un canlı desteğine yazdığımızda ise şu cevap ile karşılaştık.

1585869882394.png

Ürünün kutusunu açmadan içindekini nasıl öğreneceğimiz hakkında bilgi almak istediğimde ise şöyle dediler.

1585869926418.png

Trendyol'u tabii ki aradım ancak aynı cevapları aldım. Gerçekten bu iadeye ihtiyacım vardı. Bilgisayar alırken bilgisayarı ucuza almaya çalışıyordum ama başıma bu geldi. Ekstradan +480 TL. Bu konu hakkında ne yapabilirim arkadaşlar?
@BilgisayarKurdu hocam sen de yardımcı olabilir misin?

Trendyol ülkemizde kullanılmaması gereken bir site.
Benzeri başıma geldi. Kesinlikle satıcı istemediği taktirde iade almıyorlar.
Geçmiş olsun.

Benim başıma gelen daha trajikomik. Gelen paketini hiç açmadan iade ettim. Fakat ürün açılmış diyerek iade almayı reddetti satıcı. Ürün paketi değil kargo paketini dahi açmadığım halde.

Böyle bir durumda THH başvuru yapın süre geçmeden, aynı belirttiğiniz gibi ürünün doğru olup olmadığını kontrol için açtım herhangi bir kutu yırtılması yok veya açmadım şeklinde. THH başvuru yapıp ürünle ve kutuyla ilgili fotoğraf eklerseniz siz haklı çıkarsınız. Trendyol'a da THH başvuru yaptım gerekeni onlar yapacaktır dediğinizde bakın bakalım ne yapıyorlar :)

Kaç GB diye kontrol ettim mi yazmışım? Ürünün kendini kontrol ettim. Sorun varsa ne yapacaktım?

Ayrıca zaten ürün kozmetik bir ürün de değil, isterseniz kutuya zarar vermeden ürüne zarar vermeden 5 gün kullanır sonra da iade edebilirsiniz, sadece ürünün orijinal kutusunda ve kendisinde çizik dahi olmayacak.

Ayrıca zaten ürün kozmetik bir ürün de değil, isterseniz kutuya zarar vermeden ürüne zarar vermeden 5 gün kullanır sonra da iade edebilirsiniz, sadece ürünün orijinal kutusunda ve kendisinde çizik dahi olmayacak.
Ürünü kargoya vermişler. THH'ye başvuracağım. Ürünü ne yapacağım? Elime ulaşınca kargoyu kabul edersem iade hakkımı kaybeder miyim?

Peki nasıl bir sorunla karşılaştınız? Hayır biz de bilgilenelim ondan soruyorum.
Ürünle ilgili bir hata falan olmadı. Ancak koşul belirtmeden iade etmek istedim. Hakkım olan şeyi geri çevirdiler.
@BilgisayarKurdu Hocam THH'ye başvuracağım ama bu işleri çok bilmiyorum. Düzgün bir yazı nasıl yazabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı