Trendyol Para İadesi Yapmıyor

Mustafa Berkay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
BPO Takım Yöneticisi
Merhabalar, Trendyol'dan aldığım önceki anakartım bozulmuş olduğundan dolayı teknik servise vermiştim. Servis para iadesi kararı çıkarıp bana e posta aracılığı ile ıslak imzalı ve kaşeli servis raporu gönderdi. Ben de bu raporu Trendyol'a göndererek para iadesi talep ettim. Fakat Trendyol benden anakartı geri istedi, bu durumu servise ilettiğimde ''biz anakartı yurtdışına gönderdik Trendyol'un bunu istemeye hakkı yok bu onlarla ilk işimiz de değil zaten'' gibi bir cevap aldım ve THH'ye başvuru yaptım.

6 ay önce yapmış olduğum başvuru epey bir zaman önce ''karara bağlandı'' şeklinde gözüküyor ama hiçbir yerden kararla ilgili bilgi alamadım. Ne yapmalıyım? Üstünden 6 ay geçmesine rağmen kovalarsam para iademi alabilir miyim?

Tecrübeli ve ya bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Trendyol'dan aldığım önceki anakartım bozulmuş olduğundan dolayı teknik servise vermiştim. Servis para iadesi kararı çıkarıp bana e posta aracılığı ile ıslak imzalı ve kaşeli servis raporu gönderdi. Ben de bu raporu Trendyol'a göndererek para iadesi talep ettim. Fakat Trendyol benden anakartı geri istedi, bu durumu servise ilettiğimde 'biz anakartı yurtdışına gönderdik Trendyol'un bunu istemeye hakkı yok bu onlarla ilk işimiz de değil zaten' gibi bir cevap aldım ve THH'ye başvuru yaptım.

6 Ay önce yapmış olduğum başvuru epey bir zaman önce 'karara bağlandı' şeklinde gözüküyor ama hiçbir yerden kararla ilgili bilgi alamadım. Ne yapmalıyım? Üstünden 6 ay geçmesine rağmen kovalarsam para iademi alabilir miyim?

Tecrübeli veya bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.
Elinde yetkili teknik servis raporu var zaten gereken işlemleri yapmışsın edevlet üzerinden görünmüyor mu?

Merhabalar, Trendyol'dan aldığım önceki anakartım bozulmuş olduğundan dolayı teknik servise vermiştim. Servis para iadesi kararı çıkarıp bana e posta aracılığı ile ıslak imzalı ve kaşeli servis raporu gönderdi. Ben de bu raporu Trendyol'a göndererek para iadesi talep ettim. Fakat Trendyol benden anakartı geri istedi, bu durumu servise ilettiğimde 'biz anakartı yurtdışına gönderdik Trendyol'un bunu istemeye hakkı yok bu onlarla ilk işimiz de değil zaten' gibi bir cevap aldım ve THH'ye başvuru yaptım.

6 Ay önce yapmış olduğum başvuru epey bir zaman önce 'karara bağlandı' şeklinde gözüküyor ama hiçbir yerden kararla ilgili bilgi alamadım. Ne yapmalıyım? Üstünden 6 ay geçmesine rağmen kovalarsam para iademi alabilir miyim?

Tecrübeli veya bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.
Aynı sorunu bende yaşamıştım Ryzen 3 3200G almıştım pinler yamuk çıktı gönderdim bunlar zorlanmış dediler. ben bazılarını düzeltmiştim ama ilk aldığımda yamuktu zaten paramı vermediler ve değiştirmediler bile. sonra geri aradım firmadan rapor alın dediler. firmaya diyorum oradaki kişi iade talebi oluşturup gönderebilirsiniz dedi, yav zaten yaptım dedim aynısını geri tekrarladılar asla bir şey almayın bence.

Aynı sorunu bende yaşamıştım Ryzen 3 3200G almıştım pinler yamuk çıktı gönderdim bunlar zorlanmış dediler. Ben bazılarını düzeltmiştim ama ilk aldığımda yamuktu zaten paramı vermediler ve değiştirmediler bile. Sonra geri aradım firmadan rapor alın dediler. Firmaya diyorum oradaki kişi iade talebi oluşturup gönderebilirsiniz dedi, yav zaten yaptım dedim aynısını geri tekrarladılar asla bir şey almayın bence.
Her zaman ürünü kargoda teslim almadan önce kontrol edip alın yoksa bu tarz durumlar yaşamak durumunda kalırsınız. Burada önemli olan A veya B firması değil tüm firmalarda benzer sorunlar yaşanabilir. Önemli olan ürünü teslim alırken dikkatlice kontrol edilmesidir. Eğer hasarlı geldiyse hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekiyor kargo görevlisine bu şekilde davranmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Aynı sorunu bende yaşamıştım Ryzen 3 3200G almıştım pinler yamuk çıktı gönderdim bunlar zorlanmış dediler. ben bazılarını düzeltmiştim ama ilk aldığımda yamuktu zaten paramı vermediler ve değiştirmediler bile. sonra geri aradım firmadan rapor alın dediler. firmaya diyorum oradaki kişi iade talebi oluşturup gönderebilirsiniz dedi, yav zaten yaptım dedim aynısını geri tekrarladılar asla bir şey almayın bence.
Bu gerçekten oradan son alışverişimdi bir daha böyle aman aman ucuz bir fiyat görmeden asla bulaşmam bu firmaya.

Başvuru yaptığınız THH arayıp bilgi alabilirsiniz.

Teşekkür ederim, öyle yapayım.
Elinde yetkili teknik servis raporu var zaten gereken işlemleri yapmışsın edevlet üzerinden görünmüyor mu?
E-Devlet üzerinden sadece 'karara bağlandı' yazıyor karar gözükmüyor.
Her zaman ürünü kargoda teslim almadan önce kontrol edip alın yoksa bu tarz durumlar yaşamak durumunda kalırsınız. Burada önemli olan A veya B firması değil tüm firmalarda benzer sorunlar yaşanabilir. Önemli olan ürünü teslim alırken dikkatlice kontrol edilmesidir. Eğer hasarlı geldiyse hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekiyor kargo görevlisine bu şekilde davranmak işinizi kolaylaştıracaktır.
Ürün bana bozuk gelmedi yalnız, sonradan bozuldu.

Tam da ekran kartı almayı düşünüyordum bunları görünce vazgeçtim

Üzücü ya cidden, bu arada merak eden arkadaşlar için THH'yi aradım ve bana şubeye gidip kararnameyi alabileceğimi söylediler. Şu an okuduğum şehirde olduğum için gidip alamıyorum ama haftaya aile evime gittiğimde alıp buraya sonucu yazacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı