Trendyol Sahte Kulaklık - İade Süreci

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
5 Temmuz tarihinde Trendyol sitesinden "Apple" marka bir kulaklık aldım. Satın almadan önce müşteri temsilcisi ile konuşup ürünün orijinal ve garantili olduğunu sordum. Bana ürünün orijinal olduğu bir sorun olursa iade edebileceğimi söyledi. Ödemeyi yapıp ürünü satın aldım. PTT Kargo ile 4-5 günde geldi.

Ürünü açmadan önce şüphelerim olduğu için video kaydı aldım. Beklediğim gibi ürün sahte çıktı ama bunu kulaklığı elime alana kadar fark etmedim. Dış kutuyu birebir aynısını yapmışlar. Kulaklık ise plastik parçasından başka bir şey değil. Kablosu kırık, ses adına hiçbir şey yok. Mikrofonu aşırı cızırtılı.

Müşteri temsilcisi ile görüştüm. Ürünü iadeye gönderebileceğimi ama hijyen sorunlarından dolayı iadenin kabul edilmeme ihtimali olduğunu söyledi. Ben de ürünü paketleyip, not olarak video kaydı aldığımı sorunlu olduğunun görüldüğünü belirttim. Yaklaşık bir hafta sonra iade kabul edildi. Paramı geçte olsa geri alabildim.

Beni şaşırtan şey ürün yorumlarında çok fazla iyi, orijinal diye yorum vardı. Ürünü değerlendirmek istedim. Sağolsun Trendyol yetkilileri yorumumu kabul etmedi.

Ürün Linki: Apple Earpods 3.5 mm Kulaklık

5 Temmuz tarihinde Trendyol sitesinden "Apple" marka bir kulaklık aldım. Satın almadan önce müşteri temsilcisi ile konuşup ürünün orijinal ve garantili olduğunu sordum. Bana ürünün orijinal olduğu bir sorun olursa iade edebileceğimi söyledi. Ödemeyi yapıp ürünü satın aldım. PTT Kargo ile 4-5 günde geldi.

Ürünü açmadan önce şüphelerim olduğu için video kaydı aldım. Beklediğim gibi ürün sahte çıktı ama bunu kulaklığı elime alana kadar fark etmedim. Dış kutuyu birebir aynısını yapmışlar. Kulaklık ise plastik parçasından başka bir şey değil. Kablosu kırık, ses adına hiçbir şey yok. Mikrofonu aşırı cızırtılı.

Müşteri temsilcisi ile görüştüm. Ürünü iadeye gönderebileceğimi ama hijyen sorunlarından dolayı iadenin kabul edilmeme ihtimali olduğunu söyledi. Ben de ürünü paketleyip, not olarak video kaydı aldığımı sorunlu olduğunun görüldüğünü belirttim. Yaklaşık bir hafta sonra iade kabul edildi. Paramı geçte olsa geri alabildim.

Beni şaşırtan şey ürün yorumlarında çok fazla iyi, orijinal diye yorum vardı. Ürünü değerlendirmek istedim. Sağolsun Trendyol yetkilileri yorumumu kabul etmedi.

Ürün Linki: Apple Earpods 3.5 mm Kulaklık
Ürün "Sahte, Çakma" diye belirttiyseniz yorumu kabul etmiyorlar. Ürün "Ayıplı" sıfatını kullanıp bahsetmeniz gerekiyor. Aynısını Xiaomi AirDots alırken yaşamıştım.

Aynısını Xiaomi Piston Fresh alırken yaşadım. İadeyi de "Eksik içerik"ten dolayı kabul etmediler. Dışındaki kutu olmadığı için kabul etmediler :D.

Geçmiş olsun, en azından paranızı alabilmişsiniz.

Artık özellikle teknolojik ürünlerde yapılan yorumlara hiç güvenemiyoruz. Ürünün çalıştığını gören "Tam bir F/P canavarı, müthiş bir ürün." gibi yorumlar yapıyor. Ya da sizin durumunuzda olduğu gibi orijinal üründen anlamayan ürünün orijinal olduğunu belirtiyor.

Bu tür ürünleri adı sanı bilinmeyen butiklerden almayıp, sitenin kendisinden almaya çalışın. Her zaman beş yıldızlı yorumdan önce bir yıldızlı yorumu inceleyin.

Trendyol'u bilmiyorum ama Hepsiburada çok sıkı bir filtreleme(sansür) uygulayarak insanların genellikle olumlu yorumlarını onaylıyor. Benim yorumumu da yayınlamadılar iki kez.
Büyük geçmiş olsun, neyse ki paranı alabilmişsin.

Ürün cidden orijinal. Ama Apple ürünü değil. Böyle ürünleri, bir markanın benzer ürünü diye satıyorlar. Ürün benzer. İsimler aynı. Ürün orijinal. Zıbab markasının orijinal ürünü.

Alırken 1000 kere dikkat edin. Apple üretimi olanlar 200-250 gibi fiyatlara satılırken 100 liradan aşağıya bulduğunuzda sevinmeyin. BIM harici kimse o fiyata satmaz.
Genelde önce orijinal ürün satıp sonradan sattığı ürünü değiştiriyorlar. Yorumlar aynı kalıyor.
Sahte yorumlar var. Kendine satıp yorum yapıyor.

Bu tür ürünleri adı sanı bilinmeyen butiklerden almayıp, sitenin kendisinden almaya çalışın. Her zaman beş yıldızlı yorumdan önce bir yıldızlı yorumu inceleyin.
Arkadaşa katılıyorum, sadece bu tür ürünlerde değil her üründe ilk başta 1,2 ve 3 yıldızlı yorumları okumak faydalı olacaktır.

Geri
Yukarı