Trendyol sipariş iptali

deniz.temel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum,
Trendyol alışverişimden "Magic" adlı mağazadan bir adet Ryzen 5 3600X aldım.
Daha sonrasında araştırdığımda çok kötü yorumlarla karşılaştım.
Ama Trendyol'da puanı 9 diye almıştım ve şu an hiç güven sağlamıyor bana.
Ürününüz arızalı geldiğinde asla geri dönüş yapmıyorlarmış ve iade kabul etmiyorlarmış.
Doğru mu bilemeyeceğim fakat ürün şu an "siparişiniz hazırlanıyor" kısmında.
Sorum şudur ki sipariş hazırlanıyor kısmındayken para Trendyol'da mıdır yoksa Magic'de mi?
Eğer Trendyol'daysa, Trendyol'a güvenip siparişi iptal edebilirim fakat şu an param Magic'deyse iptal ettiğimde paranın geri gelmeyeceğini düşünüyorum.
2. olarak da bu kadar uzun yazmamın sebebi siz Magic hakkında ne düşünüyorsunuz?
N11 gibi sitelerde yorumları güzel ama Google yorumlarında çok kötü, kafam karıştı. Bu kadar, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sipariş tarafınıza eksiksiz teslim edildikten 1 hafta sonra ancak mağazalara aktarılır. İçiniz rahat etmiyorsa şu an iptal edebilirsiniz. Paranız Trendyol havuzunda şu an. Kargoya verildikten sonra iptal gerçekleştiremezsiniz. Kargo tarafınıza geldiğinde ancak iade talebi oluşturabilirsiniz.

Ürün iadesinde paranın gelmemesi gibi bir durum olamaz.

Ürün bozuk çıkıyor ve de ürünün kendilerinden kaynaklandığını kabul etmiyorlar. Bu yüzden de mağdur kalıyoruz. 2100 TL verdim çok kararsızım param yanar. Benim de başıma gelirse eğer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha önce bahsi geçen mağzadan alışveriş yaptım fakat herhangi bir bir sorunla karşılaşmadım. %100 güvenilir mi hayır. İptal etmek istiyorsan sipariş kargoya verilse hatta kapına gelse dahi geri gönderebilirsin.
Tüketici hakları – cayma – iptal iade koşulları:
Cayma hakkı:
11. alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcı’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin Mali reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Geri
Yukarı