Trendyol'da Nethouse satıcısından bilgisayar almak güvenli midir?

voidistaken

Hectopat
Daha fazla  
Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Diğer sitelerden daha ucuz diye Trendyol'dan ve Nethouse adlı satıcıdan alacağım. Sizce güvenilir mi?
Ayrıca sorun vs. Olması halinde bilgisayarı trendyola mı nethousea mı yoksa direkt olarak Lenovo'ya mı yollayacağım?

Son düzenleme:
Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Diğer sitelerden daha ucuz diye Trendyol'dan ve Nethouse adlı satıcıdan alacağım. Sizce güvenilir mi?
Ayrıca sorun vs. olması halinde bilgisayarı trendyola mı nethousea mı yoksa direkt olarak Lenovo'ya mı yollayacağım?

Satıcı bana güvenilir geldi. 5.6b takipçisi ve 9,6 puanı bence güvenilir olduğunu gösteriyor.

Ayrıca sorun vs. olması halinde bilgisayarı Trendyol'a mı Nethouse'a mı yoksa direkt olarak Lenovo'ya mı yollayacağım?

Ne gibi bir sıkıntı? Garanti belgeniz olacak elinizde zaten hatta yaşadığım olayı belirteyim. 2018'de internetten almıştım laptopumu ve ısınınca kapanıyordu. HP teknik servisine gittiğimizde rapor verdiler (doğa raporu galiba) ve aldığımız satıcının adresine gidip bilgisayarı yenisi ile değiştirmiştik. Yani sorunlarda Lenovo ilgilenecek sizinle. Kırık vs. gelirse aldığınız satıcı ilgilenecek ki gelmez emin olun. Benim yeni bilgisayarımda internetten alındı. Umarım içinizi rahatlatabilmişimdir. Varsa başka sorunuz çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer normal bir insan isen, yaptıklarının suçunun senin olduğunu kabullenebilen biri isen, önyargısı az-olmayan biri isen okuma yoksa boş yapmış dersin, haydi o zmn oku;

Ne gibi bir sıkıntı? Garanti belgeniz olacak elinizde zaten hatta yaşadığım olayı belirteyim. 2018'de internetten almıştım laptopumu ve ısınınca kapanıyordu. HP teknik servisine gittiğimizde rapor verdiler (doğa raporu galiba) ve aldığımız satıcının adresine gidip bilgisayarı yenisi ile değiştirmiştik. Yani sorunlarda Lenovo ilgilenecek sizinle. Kırık vs. gelirse aldığınız satıcı ilgilenecek ki gelmez emin olun. Benim yeni bilgisayarımda internetten alındı. Umarım içinizi rahatlatabilmişimdir. Varsa başka sorunuz çekinmeyin.

Şu insanlardaki garantiye götürme mevzusunu hiç anlamamışımdır. Yani kendiniz biraz kurcalayın neyi var neyi yok. Yani garantisini bozmamak içinse yine sizi anlamam. Garanti denilen şey bir zalimlik. Demem o ki hayatı tek taraflı düşünmeyin. Bakkaldan çıkarken çalışana iyi işler deseniz bile onun işinin ne kadar zor olduğunu anlayamazsınız. Onun her gün o iş yerini açması ona ne kadar zalimlik getirmesi gibi. Yani hayata bir kare gibi bakmayın, hayat bir dairedir. Bir şeyin nasıl yapıldığını merak edin. Biraz duyar kastım gibi oldu ama amacım emin olun ki o değil.

Satıcının diğer Online alışveriş sitelerindeki profillerine de baktım. Puanı hep 9.6 üzerinde ve aldığı kötü yorumlar sadece ürünlerin teknik özellikleri ile ilgili. Satıcı açısından problem yaşayan olmamış. Bence güvenilir.

Ayrıca sorun vs. Olması halinde bilgisayarı trendyola mı nethousea mı yoksa direkt olarak Lenovo'ya mı yollayacağım?
Bu satıcıdan 2 yıl önce kulaklık almıştım. Bir sıkıntı çıkmadı. Hatta 1 kere garantiye de gitti. Sıfırını yolladılar. Güvenilir satıcı.

Geri
Yukarı