Trendyol'dan alınan anakart nasıl iade edilir?

Batuhan75

Hectopat
Merhaba Trendyol sepetist üzerinden MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart aldım ama ürün geldiğinde bir devre elemanının altından sıvı gibi bir şey akmış olduğunu gördüm, anakart da yapış yapıştı arkası falan. Sonra satıcıyla iletişime geçtim servispointe yönlendirdiler servispoint'in bana dediği şu(ürün sıvı teması almış kullanıcı hatası oluyor genelde vs.) Ama ben açtığımda öyleydi zaten :/ sonra onları da aradım dediler ki bana 14 gün koşulsuz iade hakkınız var iade edin. Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
@BilgisayarKurdu hocam siz bilgilisiniz sanırım bu konularda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol hesabınıza girip siparişlerim kısmından ürün iadesini başlatabilirsiniz. Oradan kargo kodu verilir gider kargoya teslim edersiniz.

Sıvı teması olan bir ürünü kimse iade almaz. Tutanak tutulmadığı için de kargoyu suçlayamazsın. Pek iyi değil sonuç senin için.

Hocam satıcı diyor ki bize yollarsanız tekrar servise gidecek vs. koşulsuz iade hakkım yok mu?
Koşulsuz iade hakkı için ürünün satılabilirliğini kaybetmemiş olması gerekiyor.

14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsiniz.

İade talebinde neyi seçmem gerekiyor ?

Sıvı teması olan bir ürünü kimse iade almaz. Tutanak tutulmadığı için de kargoyu suçlayamazsın. Pek iyi değil sonuç senin için.

Koşulsuz iade hakkı için ürünün satılabilirliğini kaybetmemiş olması gerekiyor.

Ben de anlamadım ya kutuyu açtım devre elemanından sıvı gibi bir şey akmıştı sonra yazdım satıcıya servise yolladım üstte yazdığımı dediler benim suçum yok ki.

Merhaba Trendyol sepetist üzerinden MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart aldım ama ürün geldiğinde bir devre elemanının altından sıvı gibi bir şey akmış olduğunu gördüm, anakart da yapış yapıştı arkası falan. Sonra satıcıyla iletişime geçtim servispointe yönlendirdiler servispoint'in bana dediği şu(ürün sıvı teması almış kullanıcı hatası oluyor genelde vs.) Ama ben açtığımda öyleydi zaten :/ sonra onları da aradım dediler ki bana 14 gün koşulsuz iade hakkınız var iade edin. Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
@BilgisayarKurdu hocam siz bilgilisiniz sanırım bu konularda.
Açarken video çekmediyseniz sizin yaptığınızı düşünüp iadeyi kabul etmeyebilirler.
Servise gidecekse bir gönderin sizin hatanız olmadığı anlaşılırsa ya iade edilir ya da değişim yapılır.

Ben de anlamadım ya kutuyu açtım devre elemanından sıvı gibi bir şey akmıştı sonra yazdım satıcıya servise yolladım üstte yazdığımı dediler benim suçum yok ki.
Suçun olmadığını kanıtlayamaman asıl sorun zaten. Kutuyu açarken videoya çeksen hiç sorun olmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı