Trendyol'dan alınan DualSense sahte midir?

Hocam satıcı sorularına ve değerlendirmelere bakılınca sattığı ürünler orijinal ama farklı ülkelerden getiriliyor. DualSense arkasındaki yazılar ondan kaynaklı farklı olabilir. Bence yine de iade edin, zaten çizik olduğunu belirtmişsiniz.
Anladım Hocam yardımınız için teşekkür ederim.
İzninizle bir şey daha sormak istiyorum hiç 2. El kol alma deneyiminiz oldu mu bütçemi biraz daha arttırıp Xbox Elite 2 almayı düşünüyorum fakat 0'ları 4.5k dan başlıyor o yüzden max 3.3k bandında 2. El almayı düşünüyorum sizce böyle bir riske girilir mi ?

Anladım hocam yardımınız için teşekkür ederim.
İzninizle bir şey daha sormak istiyorum hiç 2. el kol alma deneyiminiz oldu mu bütçemi biraz daha arttırıp Xbox Elite 2 almayı düşünüyorum fakat 0'ları 4.5kdan başlıyor o yüzden Max 3.3K bandında 2. el almayı düşünüyorum sizce böyle bir riske girilir mi?

Hocam şu ana kadar hiç konsol, kol almamıştım. İlk konsolum 1 ay önce aldığım PS5'ti. Bence 3.3K'ya ikinci el alacağınıza 4.5K'ya sıfırını almanız sizin için daha sağlıklı olur. Bir de taksitle alırsanız daha iyi olabilir bence.

Hocam şu ana kadar hiç konsol, kol almamıştım. İlk konsolum 1 ay önce aldığım PS5'ti. Bence 3.3K'ya ikinci el alacağınıza 4.5K'ya sıfırını almanız sizin için daha sağlıklı olur. Bir de taksitle alırsanız daha iyi olabilir bence.
Anladım hocam teşekkürler yeniden

Hocam ürün Malezya, Tayland gibi Asya ülkelerinin ürünü.
Sizdeki ürün "CFI-ZCT1G" mesela bendeki ürün "CFI ZCT1W"
Yani farklı bölgeler için planlanan ürünler o bölgelerin yasal mevzuatlarına göre yapılıyor. FCC ID dediğiniz Federal Communication Commission denilen Amerika Birleşik Devletleri'nin bir kurumuna kayıtlı cihaz olduğunu gösteriyor. Yani Amerika pazarında satılması planlanmayan sizdeki "CFI ZCT1G" cihazda bulunmaması son derece normal. Amerika ve Avrupa (Batı) pazarı için "CFI ZCT1W" var. Mesela bu da CFI ZCT1J (Japonya) versiyonu. FCC ID gene yok.
1685431367267.png

Bu fotoğraf da gene Asya (Doğu) pazarı için olan model. Altı sizinkinin aynısı.
1685431493278.png

Bu fotoğraf da batı ülkeleri için olan CFI ZCT1W modeli. CE etiketi de Avrupa Birliği Teknik Mevzuatlarına uygun olduğunu gösteriyor. Yani FCC ID ile aynı mantık. Sizdeki kol Avrupa'da satılması planlanmadığı için CE damgasına da sahip değil. Satın aldığınız yerin "İthalatçı garantisi" vermesinin sebebi de bu. O kol resmi olarak Türkiye pazarı için tasarlanmış değil. :)
1685431909412.png

Yani sizdeki kol eğer çok harika bir taklit değilse orijinal bir kol. Sadece batı pazarı değil doğu pazarı için üretilen bir kol. Ha kullanılmış olması, çizik olması eğer ürün sıfır olarak beyan edildiyse iade sebebi. Buna takılmıyorsanız ya da durumu bilerek aldıysanız kol orijinal hocam.

Son düzenleme:
Sizdeki ürün "CFI-ZCT1G" mesela bendeki ürün "CFI ZCT1W"
Yani farklı bölgeler için planlanan ürünler o bölgelerin yasal mevzuatlarına göre yapılıyor. FCC ID dediğiniz Federal Communication Commission denilen Amerika Birleşik Devletleri'nin bir kurumuna kayıtlı cihaz olduğunu gösteriyor. Yani Amerika pazarında satılması planlanmayan sizdeki "CFI ZCT1G" cihazda bulunmaması son derece normal. Amerika ve Avrupa (Batı) pazarı için "CFI ZCT1W" var. Mesela bu da CFI ZCT1J (Japonya) versiyonu. FCC ID gene yok.
Eki Görüntüle 1799463
Bu fotoğraf da gene Asya (Doğu) pazarı için olan model. Altı sizinkinin aynısı.
Eki Görüntüle 1799464
Bu fotoğraf da batı ülkeleri için olan CFI ZCT1W modeli. CE etiketi de Avrupa Birliği Teknik Mevzuatlarına uygun olduğunu gösteriyor. Yani FCC ID ile aynı mantık. Sizdeki kol Avrupa'da satılması planlanmadığı için CE damgasına da sahip değil. Satın aldığınız yerin "İthalatçı garantisi" vermesinin sebebi de bu. O kol resmi olarak Türkiye pazarı için tasarlanmış değil. :)
Eki Görüntüle 1799467
Yani sizdeki kol eğer çok harika bir taklit değilse orijinal bir kol. Sadece batı pazarı değil doğu pazarı için üretilen bir kol. Ha kullanılmış olması, çizik olması eğer ürün sıfır olarak beyan edildiyse iade sebebi. Buna takılmıyorsanız ya da durumu bilerek aldıysanız kol orijinal hocam.
Hocam tanımadığınız bir kişi için bu kadar emek vermek gerçekten çok alçakgönüllü bir davranış yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederim bugün iade için konuşuyordum fakat sizin yorumunuzdan sonda iademi iptal edeceğim sanırım tekrardan çok teşekkür ederim.

Sizdeki ürün "CFI-ZCT1g" mesela bendeki ürün "CFI zct1W"
Yani farklı bölgeler için planlanan ürünler o bölgelerin yasal mevzuatlarına göre yapılıyor. Fcc ID dediğiniz federal communication commission denilen Amerika birleşik Devletleri'nin bir kurumuna kayıtlı cihaz olduğunu gösteriyor. Yani Amerika pazarında satılması planlanmayan sizdeki "CFI zct1g" cihazda bulunmaması son derece normal. Amerika ve Avrupa (batı) pazarı için "CFI zct1W" var. Mesela bu da CFI zct1j (Japonya) versiyonu. Fcc ID gene yok.
Eki Görüntüle 1799463
Bu fotoğraf da gene Asya (doğu) pazarı için olan model. Altı sizinkinin aynısı.
Eki Görüntüle 1799464
Bu fotoğraf da batı ülkeleri için olan CFI zct1W modeli. CE etiketi de Avrupa Birliği teknik mevzuatlarına uygun olduğunu gösteriyor. Yani fcc ID ile aynı mantık. Sizdeki kol Avrupa'da satılması planlanmadığı için CE damgasına da sahip değil. Satın aldığınız yerin "ithalatçı garantisi" vermesinin sebebi de bu. O kol resmi olarak Türkiye pazarı için tasarlanmış değil. :)
Eki Görüntüle 1799467

Hocam tekrar sizi rahatsız edeceğim de yazdıklarınızı okuduğumda anladığım bu kolun Asya ülkelerine satılacağı pekii ya Asya ülkesine satılacak bir kolun Arapça ve Fransızca bir dilde kutusu olması normal bir şey mi?

Dosya Ekleri

• kol kutu 1.jpg
    kol kutu 1.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 170
  • kol kutu 2.jpg
    kol kutu 2.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 188
Son düzenleme:
Hocam tanımadığınız bir kişi için bu kadar emek vermek gerçekten çok alçakgönüllü bir davranış yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederim bugün iade için konuşuyordum fakat sizin yorumunuzdan sonda iademi iptal edeceğim sanırım tekrardan çok teşekkür ederim.

Hocam tekrar sizi rahatsız edeceğim de yazdıklarınızı okuduğumda anladığım bu kolun Asya ülkelerine satılacağı pekii ya Asya ülkesine satılacak bir kolun Arapça ve Fransızca bir dilde kutusu olması normal bir şey mi?

Evet normal bir durum. Gamepad çakma değil. Bu Tayland sürümü gamepad modelinin.

Rica ederim ne demek. Estağfurullah rahatsızlık değil.
Hocam olayı direkt "Ülke" olarak ele almamak lazım. Batı ve doğu olarak ele almak daha doğru olur.
Örneğin W ile biten batı cihazları hem ABD hem Avrupa hem Rusya'da satılması planlanan ürünler. Halbuki 3'ü birbirinden çok alakasız.
Muhtemelen diyorum Afrika ve Arap bölgeleri için de Asya cihazlarını gönderiyor olabilirler. Mevzuatları daha yakın daha uygun olabilir. Öte yandan kutu üstündeki yazılara takılmayın derim. Zira benim Teknosa'dan aldığım kolun kutusunda da İngilizce, Çekçe, Slovakça, Macarca ve Lehçe dillerinde yazıyor.
Yani kolun kendisi hangi pazarın yasal mevzuatlarını karşılıyorsa ona göre W, J, G gibi kodlar alırken, kutusu bir fiil satılması ön görülen pazarlara göre değişiyor olabilir. Yani cihazın kendisi içinize sindiyse (Çiziği ya da kullanılmış olması ya da fiyatı uygun geldiyse) bence kullanmaya devam edin derim.

1685461339223.jpeg

Geri
Yukarı