Trigonometri için hangi konular bilinmeli?

Muson66

Femtopat
Daha fazla  
Trigonometri için hangi konular bilinmeli ve bu konular ortalama kaç günde biter (11. Sınıf trigonometrisi) yardımcı olursanız sevinirim.

Üçgen bilgisi, benzerlik, ikizkenar, açıortay konuları lazım.
Çünkü bu konularla harmanlanmış sorular gelir genelde.
Hepsi bunlarmı birde ilk kaynak olarak karekökden başlamayı düşünüyorum iyimidir ilk yazılıda yapamadım bari ikincisinde yapayım trigonometriyi sence 1 haftada yetişirmi

Karekök iyidir. Orta seviye.

Ama ben Orijinal, Acil Matematik, Aydın gibi zorları çözüyorum.
Zor öner dersen Mustafa Yağcı derim.

Konuların hepsine yavaş yavaş başlaman lazım.
Ama önce trigonometrinin her şeyini oturt. Yani sin, cos nedir gibi bunları oturman lazım.

Hepsi bunlar mı bir de ilk kaynak olarak karekökden başlamayı düşünüyorum iyi midir ilk yazılıda yapamadım bari ikincisinde yapayım trigonometriyi sence 1 haftada yetişirmi.

Çap fasikül almanı öneririm başlangıç için. Benzer durumda olduğum için matematikçiden öneri istemiştim. Başlangıç olarak gayet idealmiş. Ardından 2. kaynak olarak acil veya orijinal yayınları. Trigonometri derslerinde Full uyuduğum için 0'dan başlamış ve 1 haftada bitirmiştim, matematikçimiz ise 2 haftanın ideal olduğunu söylemişti genel olarak. trigonometrinin tamamını boş bırakırken şu an denemelerde 30 sorunun 27-28'ini yapıyorum.

Çap fasikül almanı öneririm başlangıç için. Benzer durumda olduğum için matematikçiden öneri istemiştim. Başlangıç olarak gayet idealmiş. Ardından 2. kaynak olarak acil veya orijinal yayınları. Trigonometri derslerinde Full uyuduğum için 0'dan başlamış ve 1 haftada bitirmiştim, matematikçimiz ise 2 haftanın ideal olduğunu söylemişti genel olarak. Trigonometrinin tamamını boş bırakırken şu an denemelerde 30 sorunun 27-28'ini yapıyorum.

Peki geometri temelin var mıydı bir de çarpanlara ayırmada çok lazım oluyormuş doğru mudur? Teşekkürler bu arada.

Peki geometri temelin var mıydı bir de çarpanlara ayırmada çok lazım oluyormuş doğru mudur? Teşekkürler bu arada.

Geometrim gayet iyi, TYT-AYT geometride eksiğim yok sayılır. Geometriye de belli bir seviyede sahip olman gereksede yazılı için çalışacağını düşünürsek önemsemene gerek yok şimdilik. Ayrıca şimdiden başlasan fena olmaz bir saat bile olsa, tekrar ve soru tipleri üzerinden çalışman gerekecek trigonometride.

Yeni konular

Geri
Yukarı