Trojan bulaşması

Lawrence7

Centipat
Windows Defender PC kastırıyor diye devre dışı bırakmıştım. İnternetten bir dosya indirdim exe yani çalıştırdığım gibi dosya kayboldu ve sonra bilgisayarımın uzaktan kontrol edildiğini gördüğüm gibi Ethernet kablosunu çektim. Atılan Trojan için Defender etkinleştirip tam tarama ve Defender offline tarama yaptım. Çok sayıda virüs tespit etti. Şu an tam tarama yapıyorum fakat görev yöneticisinde başlangıç sekmesinde 2 tane adsız resimsiz saçma isimler buldum. Defender bunları silemedi. Şu an devre dışı bıraktım. Özellikler deyip kaldıramıyorum. Ne yapmam gerek? Sıfırlasam mı bilgisayarı yoksa tam format mı gerek? Korktuğun tek şey trojan modeme girebilir mi tüm cihazlara ulaşabilir mi?

Windows Defender PC kastırıyor diye devre dışı bırakmıştım. İnternetten bir dosya indirdim exe yani çalıştırdığım gibi dosya kayboldu ve sonra bilgisayarımın uzaktan kontrol edildiğini gördüğüm gibi Ethernet kablosunu çektim. Atılan Trojan için Defender etkinleştirip tam tarama ve Defender offline tarama yaptım. Çok sayıda virüs tespit etti. Şu an tam tarama yapıyorum fakat görev yöneticisinde başlangıç sekmesinde 2 tane adsız resimsiz saçma isimler buldum. Defender bunları silemedi. Şu an devre dışı bıraktım. Özellikler deyip kaldıramıyorum. Ne yapmam gerek? Sıfırlasam mı bilgisayarı yoksa tam format mı gerek? Korktuğun tek şey trojan modeme girebilir mi tüm cihazlara ulaşabilir mi?
Her gün defalarca trojan bulaşıyor bilgisayara. Bir şey olduğunu görmedim. Ama ola da bilir.

Kaspersky indirip tam tarama yapın tekrardan. Bu arada Windows Defender'i PC kastırıyor diye sakın devre dışı bırakmayın. Gayet güzel bir antivirüs, kullanırsanız Kaspersky'e gerek kalmaz.

Windows Defender PC kastırıyor diye devre dışı bırakmıştım. İnternetten bir dosya indirdim exe yani çalıştırdığım gibi dosya kayboldu ve sonra bilgisayarımın uzaktan kontrol edildiğini gördüğüm gibi Ethernet kablosunu çektim. Atılan trojan için Defender etkinleştirip tam tarama ve Defender offline tarama yaptım. Çok sayıda virüs tespit etti. Şu an tam tarama yapıyorum fakat görev yöneticisinde başlangıç sekmesinde 2 tane adsız resimsiz saçma isimler buldum. Defender bunları silemedi. Şu an devre dışı bıraktım. Özellikler deyip kaldıramıyorum. Ne yapmam gerek? Sıfırlasam mı bilgisayarı yoksa tam format mı gerek? Korktuğun tek şey trojan modeme girebilir mi tüm cihazlara ulaşabilir mi?

Malwarebytes ile deneyin olmaz ise format atın.

İşin kökten çözümü HDD veya hangi disk var ise değiştirmektir. Ama böyle bir şey yapmayınız çünkü gerek yok gibi görünüyor.
Kaspersky veya McAfee gibi antivirüs programı var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı