Trojan nasıl silinir?

Trend Micro maximum Security öneririm key olarak çok uygun fiyata buradan alabilirsin hocam. Herhangi bir sorun yaşamadım 3 yıldır kullanıyorum.

1 yıllık 3 cihaz (mobil dahil)

2 yıllık 3 cihaz (mobil dahil)

Trend Micro maximum Security.

eyvallah sağolasın dostum

.lnk ise bir dosyanın kısayoludur diye biliyorum. Ayrıca Defender zaten onu karantinaya almış. Yani rahat olun.

İsterseniz verilerinizi yedekleyin ve bilgisayarı sıfırlayın.
Bilgisayarı sıfırlamak istemiyorum. Harici hard diskimde zaten her şey. Aslında harici hard diskimi çıkartıp sıfırlardım pc'yi fakat, bulaşmışsa ona da bulaşmıştır muhtemelen. zaten bilgisayara tam tarama yaptıktan sonra pc'deki dahili diskleri ve harici olan diskimi teker teker tarama yaptım. Sonucunda bir şey çıkmadı.
.lnk ise bir dosyanın kısayoludur diye biliyorum. Ayrıca Defender zaten onu karantinaya almış. Yani rahat olun.

İsterseniz verilerinizi yedekleyin ve bilgisayarı sıfırlayın.
reis fikrin değişti sanırım. Pc'yi sıfırlamama gerçekten gerek var mı sence. :D

Son düzenleme:
Geçen gün bilgisayarıma USB bellek takmam sonucu, trojan tespit edildi ve karantinaya alındı. Bitdefender ile bilsiyarımı taradım ve sonucunda bir şey çıkmadı. Daha sonra harici ve dahili toplamda 3 diskimi taramam sonucu disklerin hiçbirinde de bir şey çıkmadı. Hesaplarımın tümünün şifrelerini değiştirdim. Yalnız bir tanesinde hesabınıza bilinmeyen bir giriş yapıldı diyor. Birkaç kez aynı bilgisayarda Chrome üzerinden o hesabıma girmem gerekti. Muhtemelen aynı bilgisayardaki girişin uyarısını verdi. Google hesabım güvenlik, Cihazlarım kısmından kontrol ettiğimde sadece "BU CİHAZ" diye benim PC'yi gösteriyor. Aşağıya fotoğrafını da bırakıyorum. Sice hesaplarımın şifresini tekrar değiştirmem gerekli mi?

Dosya Ekleri

• güvenlik.PNG
    güvenlik.PNG
    31,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı sıfırlamak istemiyorum. Harici hard diskimde zaten her şey. Aslında harici hard diskimi çıkartıp sıfırlardım pc'yi fakat, bulaşmışsa ona da bulaşmıştır muhtemelen. zaten bilgisayara tam tarama yaptıktan sonra pc'deki dahili diskleri ve harici olan diskimi teker teker tarama yaptım. Sonucunda bir şey çıkmadı.

reis fikrin değişti sanırım. Pc'yi sıfırlamama gerçekten gerek var mı sence. :D
Nolur nolmaz diye dedim sıfırlayıp sıfırlamamak size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı