Trojan kendini kopyalayabilir mi?

156318

Kilopat
Makaleler
5
Trojan kendini kopyalayabilir mi? Trojan bulunan dosyayı sildiğimizde trojandan kurtulmuş olur muyuz? Benim bilgisayarımda uzun süredir trojan var fakat hiçbir zararını görmedim. Virüs programlarının bulduğu virüsler daima virüs müdür? Crackli program kullanıyorum ve genellikle trojan oluyor. Ondan dolayı soruyorum.

Trojandan bulunduğu dosyayı silerek kurtulamazsın. Genelde illaki biryerde kalıntıları kalıyor. Iyi bir antivürüs ile temizlersen tüm kalıntılarını kaldırabilirsin. O antivürüs programlarının bulduklarını sil. Yanlış alarm olabiliyor özellikle Windows defender'de. Ama Kaspersky, Malwarebytes gibi bu iki AV programı genelde yanlış alarm vermez. Bunlardan biriyle tarat ve cıkanları temizle. Crack oyun indiriyorsan bilgisayarında minimum 10 zararlı vardır.

Genel kimliğe bakarak şu olur şu olmaz denilmez. Zararlı davranışına göre değişir durum incelenmeden bilinmez. Bildiğin halde sistemde zararlı tutmak hangi akla hizmet eder bilmiyorum.

Crackli programı indirdiğiniz site, klasörün veya dosyanın içine zararlı gömüyor demek...
Eğer torrent kullanmasını bilmiyorsanız lütfen kullanmayın.
Ayrıca Trojanı neden silmediğinizi de anlayamıyorum.
Uploaderınızı değiştirin veya crack kullanmayın. İkinci seçeneği tavsiye ederim.

Crack oyun indiriyorsan bilgisayarında minimum 10 zararlı vardır.
Yanlış. Burada önemli olan uploaderın para kazanma yöntemi.
Crackin içinde zararlı olmaz, uploader cracke zararlı gömer.

Crackli programı indirdiğiniz site, klasörün veya dosyanın içine zararlı gömüyor demek...
Eğer torrent kullanmasını bilmiyorsanız lütfen kullanmayın.
Ayrıca Trojanı neden silmediğinizi de anlayamıyorum.
Uploaderınızı değiştirin veya crack kullanmayın.

İyide kendisi crack oyunlarda trojan oluyor demiş.:D

Ne yapması gerektiğini ve Torrent kullanmayı bilmiyor çünkü. Bu görüş değil, olgu. İnanmıyorsan azcık araştırmayla işin aslının ne olduğunu bulabilirsin. :)

Ne yapması gerektiğini ve Torrent kullanmayı bilmiyor çünkü. Bu görüş değil, olgu. İnanmıyorsan azcık araştırmayla işin aslının ne olduğunu bulabilirsin. :)
İnanmıyorum demedim ki.:)
Güvenilir crack sitesi bulması dert ama bulsan bile kullanılması doğru değil. Şuan çoğu Türk asıllı korsan oyun sitesi maşallah virüs saçıyor. İnsanların güvenilir dedikleri yerden eski PC me sanal makine kurup indirdim ve tahmin ettiğim gibi Malwarebytes yine virüs buldu.:)
Neyse çok da uzatmaya gerek yok ben arkadaşın yazdığına göre yorum yaptım. Kendinize iyi bakın.
Bu arada o yazı sizindi galiba crack ile ilgili yazınızı okudum. İnsanların yanlış anladığı kısmı. Elinize sağlık güzel olmuş. Mesajımı düzenleyebilsem düzenlerim ama ne yazık ki olmuyor. Eğer kafanıza göre crack oyun indiriyorsanız sisteminizde en az 10 zararlı vardır.:D
Ben hiç öyle korsan morsan bulaşmıyorum yine de dmp dosyamda zararlı çıktı.(Kaspersky bulamadı büyük ihtimalle önemsenmeyecek kadar küçük ya da yanlış alarm.)

dmp dosyamda zararlı çıktı.(Kaspersky bulamadı
Dmp'de zararlı olmaz, sistemde zararlı varsa orada kod parçacığını yakalamıştır. Ancak Kaspersky yakalamadıysa yanlış tespittir kim dediyse.
Yanlış kısmı yanlışla sende cevap vermişsin :D Düzelten düzeltene :D Crack zararlıdır demekte yanlış, zararsız demekte yanlış. Bu indirdiğin yerden tut hangi cracker'ın yaptığına kadar değişir. Crack yazılımından site içinden inject reklam zararlıları bile çıkıyor cracker eklemese bile yani. Uploader filan değil yani çorbada benim de tuzum olsun diyen atıyor içine bir şeyler.
Ancak hepsi zararlı değil tabi. Asıl kaynağından alınan crack, cracker da içine zararlı kod eklemediyse zararsızdır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı