Çözüldü Trojan.Multi.Gen.Autorun.Task.c Nasıl Temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhtaBOT

Centipat
Arkadaşlar ben normal şekilde internette gezinirken Kaspersky rootkıt yapmış ve bunu bulmuş. Ben de düzelte tıkladığımda bilgisayar yeniden başlatıldı ama ben bilgisayarda bir anormallik görmedim (logoların yanında garip şekillerin çıkması gibi (okuduklarımdan bunu anlayabildim) ve şu anda bilgisayarda bir sıkıntı yok normal hızında çalışıyor. Ancak bilgisayar konusunda pek anlamıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bu arada bir sorum olacak virüsün silindiğini Nerden/Nasıl anlayabilirim?

Çözüm
Kaspersky ile tam sistem taraması yapınız. Eğer bir sorun çıkmazsa korkmanıza ve endişelenmenize gerek kalmıyor. Zaten Kaspersky gerçek zamanlı olarak veritabanındaki tüm tehditleri algılayabilen ve silebilen bir antivirüs motoruna sahiptir.
Kaspersky ile tam sistem taraması yapınız. Eğer bir sorun çıkmazsa korkmanıza ve endişelenmenize gerek kalmıyor. Zaten Kaspersky gerçek zamanlı olarak veritabanındaki tüm tehditleri algılayabilen ve silebilen bir antivirüs motoruna sahiptir.

Dediğinizi yaptım bir şey çıkmadı yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ben bu virüsü karspersky ile buldum ama silinmiyor silinmesi mümkün değil diyor ne yapmam gerek. Ve bu virüsün. B olanı ve .c olanı var. Malwarebytes ile ön tarama yaptım ama Karspersky'de ki virüs karşıma çıkmadı ayrıca bilgisayarım sadece birazcık yavaşladı hiçbir şekilde arkadaşın bellirtiği gibi bir sorun ile karşılaşmadım ama virüs bilgisayarda var endişelenmem gerek mi? Arkadaşlar bu arada son taramada bu virüsler çıkmadı sizce temizlenmiş midir emin olamayıp Malwarebytes ile bir daha tarattım bir şey çıkmadı.

Son düzenleme:
Sürekli olarak tarama yapmanızın ardından en son tarama yaptığınızda, Kaspersky veya Malwarebytes'dan birisi sisteminizi temizlemiş olabilir. Sistem içerisinde anormal bir durum görmüyorsanız, çok da endişe etmenize gerek yok. Ev kullanıcıları için Kaspersky ve Malwarebytes ürünleri gayet yeterlidir. Yine de detaylı bir rapor paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki konuya göz atmanız gerekmektedir. Belki de performans konusunda yaşadığınız sorun, başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Ben bu virüsü karspersky ile buldum ama silinmiyor silinmesi mümkün değil diyor ne yapmam gerek. Ve bu virüsün. B olanı ve .c olanı var.
Kaspersky taramalarda yine aynısını tespit ediyorsa imzamdan sistem tarama 1 sonucunu paylaşın.

Sürekli olarak tarama yapmanızın ardından en son tarama yaptığınızda, Kaspersky veya Malwarebytes'dan birisi sisteminizi temizlemiş olabilir. Sistem içerisinde anormal bir durum görmüyorsanız, çok da endişe etmenize gerek yok. Ev kullanıcıları için Kaspersky ve Malwarebytes ürünleri gayet yeterlidir. Yine de detaylı bir rapor paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki konuya göz atmanız gerekmektedir. Belki de performans konusunda yaşadığınız sorun, başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Baktığımda 2 tane task C 1 tane task b vardı gelişmiş temizlemede 1 task C 1 task b silmiş büyük bir ihtimal ile ya birini silince diğerleri de silinir hale geldi ya da 2 tane task C olmasının sebebi bugdı ama son taramadan sonraki raporda bir virüs görmedim ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Ve bir soru daha soracağım Kaspersky neden 2 virüse ilk tarama da temizleme mümkün değil dedi ve son raporda bu virüsler çıkmadı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı