Trojan nasıl silinir?

kılıç366

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün bir link üzerinden Dishonored 1 indirdim. Oyunu açtığım zaman Windows Defender uyarı verdi oyunun dosya konumunun içerisinde ki steamapi.dll de trojan olduğunu söyledi. Oyunun bütün dosyalarını sildim ardından Windows Defender üzerinden virüsü sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra 4-5 kere Windows Defender üzerinden tarama yaptım ve virüs bulmadı, virüs silinmiş midir? Silinmediyse nasıl silebilirim? (CPU Kullanımı %1-10 arası.)

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, bugün bir link üzerinden Dishonored 1 indirdim. Oyunu açtığım zaman Windows Defender uyarı verdi oyunun dosya konumunda trojan olduğunu söyledi. Oyunun bütün dosyalarını sildim ardından Windows Defender üzerinden virüsü sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra 4-5 kere Windows Defender üzerinden tarama yaptım ve virüs bulmadı, virüs silinmiş midir? Silinmediyse nasıl silebilirim? (CPU Kullanımı %1-10 arası.)
Windows Defender büyük ihtimalle silmiştir hocam. Ama yine de şüpheye düşüyorsanız HitmanPro gibi Anti Malwarelerle ya da kaliteli antivirüslerle taratabilirsiniz. Ancak bir uygulama silindi diyorsa silmiştir.

Korsan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz!

Malwarebytes indirip bir de onunla taratın. Bulamazsa yoktur büyük ihtimal. İndireceğiniz siteye dikkat edin, güvenilir yerlerden indirmeye, yorumlara bakmaya çalışın.

Bence Dishonored için bu eziyete de değmez. İndirimde 6-7 TL‘ye düşüyor oyun. Steam’den alın kafanız da rahat olsun.

Artı -1 Eksi
Kaspersky ile tam tarama yap başka bir şey çıkmazsa silinmiştir. Bir de gerek var mı böyle oyunları bile crack indirmeye daha 4 gün önce Coca-Cola-Game Pass kampanyası vardı ondan yararlanıp orijinal oynasaydınız keşke. Virüs ile uğraşmazdınız hem bir sürü oyuna 2 ay boyunca sahip olurdunuz.

MWB İndir tarama yap zararlıyı kaldır.

Uygulayın.

Geri
Yukarı