Çözüldü Trojan nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haktanugur3

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Plague Inc. indirirken trojan indirmiştim. Windons tarama yaparken trojan buldu, karantina ve sil seçeneği de yok. Format atmadan virüsü nasıl silerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Defender silemiyorsa bunu temizleyebilecek yazılımlara bakabiliriz. Aşağıdakileri sırası ile yapınız.

Önce Rkill ile zararlıyı inaktif edin.

Sonrasında sisteminize güncel ve iyi bir AV kurun. Aşağıdakilerden herhangi biri olabilir bu.
  • ESET
  • Kaspersky
  • Norton
  • BitDefender
  • F-Secure
Not: Yazılımlar başarı sırasına göre sıralanmamıştır. Rastgele bir şekilde yazılmıştır.

Sisteminize tekrar bu tarz zararlı yazılımlar bulaşmaması için iyi bir güvenlik yazılımı sistemde bulundurun.
Trojenden falan bahsediyorsanız korsan demektir. Korsana destek vermiyoruz. Zaten ucuz bir oyun indirimde alın böyle şeylerle uğraşmayın. İndirdiğiniz her şeyi silip Windows Defender'tan tam tarama yapın.

Kaspersky antivirüsü öneririm. Güzel bir program iyice tarama yap uzun sürer fakat etkilidir taramadan sonra sil kasperskyı çünkü pcyi aşırı yoruyor. Ondan sonra içim rahat etsin dersen farklı bir antivirüsle tekrar tarat.

Normalde steamde max payne almıştım ama Açılmayınca o zaman korsan indireyim dedim çünkü zaten oyunun parasını vermiştim.Normalde korsan hiçbir oyun indirmem

Defender silemiyorsa bunu temizleyebilecek yazılımlara bakabiliriz. Aşağıdakileri sırası ile yapınız.

Önce Rkill ile zararlıyı inaktif edin.

Sonrasında sisteminize güncel ve iyi bir AV kurun. Aşağıdakilerden herhangi biri olabilir bu.
  • ESET
  • Kaspersky
  • Norton
  • BitDefender
  • F-Secure
Not: Yazılımlar başarı sırasına göre sıralanmamıştır. Rastgele bir şekilde yazılmıştır.

Sisteminize tekrar bu tarz zararlı yazılımlar bulaşmaması için iyi bir güvenlik yazılımı sistemde bulundurun.

Çözüm
Akil senin dediğin Rkill yazılımı kurdum. txt dosyasında şunlar yazdı:
Rkill 2.9.1 by Lawrence Abrams (Grinler)
Copyright 2008-2020 BleepingComputer.com
More Information about Rkill can be found at this link:
RKill - What it does and What it Doesn't - A brief introduction to the program - Anti-Virus, Anti-Malware, and Privacy Software

Program started at: 02/09/2020 02:17:03 PM in x64 mode.
Windows Version: Windows 10 Pro

Checking for Windows services to stop:

* No malware services found to stop.

Checking for processes to terminate:

* No malware processes found to kill.

Checking Registry for malware related settings:

* No issues found in the Registry.

Resetting .EXE, .COM, & .BAT associations in the Windows Registry.

Performing miscellaneous checks:

* Reparse Point/Junctions Found (Most likely legitimate)!

* C:\WINDOWS\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.IE5 => C:\WINDOWS\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE [Di
KasperSky'ı yükledim ve hızlı taramadan iki nesne buldu birini temizledi diğeri ise işlenmemiş şimdi tam tarama yapıyorum geri dönüş yaparım.

Kaspersky'ı kurdum. Hızlı taramada iki tane nesne buldu biri temizlendi diğeri işlenmemiş ne yapabilirim işlenmemiş nesne için ve işlenmemiş ne demektir ?

Son düzenleme:
Akil senin dediğin Rkill yazılımı kurdum. txt dosyasında şunlar yazdı:
Rkill 2.9.1 by Lawrence Abrams (Grinler)
Copyright 2008-2020 BleepingComputer.com
More Information about Rkill can be found at this link:
RKill - What it does and What it Doesn't - A brief introduction to the program - Anti-Virus, Anti-Malware, and Privacy Software

Program started at: 02/09/2020 02:17:03 PM in x64 mode.
Windows Version: Windows 10 Pro

Checking for Windows services to stop:

* No malware services found to stop.

Checking for processes to terminate:

* No malware processes found to kill.

Checking Registry for malware related settings:

* No issues found in the Registry.

Resetting .EXE, .COM, & .BAT associations in the Windows Registry.

Performing miscellaneous checks:

* Reparse Point/Junctions Found (Most likely legitimate)!

* C:\WINDOWS\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.IE5 => C:\WINDOWS\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE [Di
KasperSky'ı yükledim ve hızlı taramadan iki nesne buldu birini temizledi diğeri ise işlenmemiş şimdi tam tarama yapıyorum geri dönüş yaparım.

Kaspersky'ı kurdum. Hızlı taramada iki tane nesne buldu biri temizlendi diğeri işlenmemiş ne yapabilirim işlenmemiş nesne için ve işlenmemiş ne demektir ?
Kaspersky gerekeni yapacaktır ama ekstra olarak HitmanPro ve Malwarebytes taraması yapmanı öneririm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı