Trojan sonrası format atılmalı mı?

burak sntr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, gecen gun bilgisayarimda Windows Defender ile tam tarama yaparken trojan buldu. Ben de hemen kaldirdim, sonra tekrar yaptığımda herhangi bir virus cikmadi. Sizce format atmali miyim? 1.5TB dolu, tekrar yuklemek istemiyorum ufak bir destek.

1e4a01f7-5030-426f-9d5e-3edf2a507aad.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, gecen gun bilgisayarimda Windows Defender ile tam tarama yaparken trojan buldu. Ben de hemen kaldirdim, sonra tekrar yaptığımda herhangi bir virus cikmadi. Sizce format atmali miyim? 1.5TB dolu, tekrar yuklemek istemiyorum ufak bir destek.

Eki Görüntüle 1657739
Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yaptınız mı?

Defender virüsü tespit edip kaldırmış zaten, bundan sonra yapmanız gereken başka bir şey yok.

Eki Görüntüle 1657739

Her virus bulastiginda ilk yontem format atmak olmamali. Antivirus ile taratip silinmeli. Silinmisse tamam, format atmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı