Trojan tamamen nasıl silinir?

abdurahman55

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar düşük iqlu olduğum için bir uygulama indirip trojan bulaştırdım. Windows Defender'la tam tarama yaptım virüs buldu. Sildim tekrar tarama yaptım yine buldu. 5-6 defa tarama yaptım her seferinde buluyor. Nasıl tamamen yok edeceğim?

Arkadaşlar düşük iqlu olduğum için bir uygulama indirip trojan bulaştırdım. Windows Defender'la tam tarama yaptım virüs buldu. Sildim tekrar tarama yaptım yine buldu. 5-6 defa tarama yaptım her seferinde buluyor. Nasıl tamamen yok edeceğim?

Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap virüsü karantinaya al ve sil eğer hala olmuyorsa en temiz çözüm format.

Herkese bulaşabilir, endişeye gerek yok.
Aşağıdaki araçlar yeterli olacaktır. Tespitlerin adını ve kimliğini de paylaşırsanız komplike zararlı olma ihtimaline karşı daha gelişmiş bir çözüm yolu da deneyebiliriz.

Bilgisayarınıza Norton veya BitDefender indirin aktif koruma olarak (deneme sürümlerini) ardından şu programlarla tarama yapın;

Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın
Emsisoft Emergency Kit:Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal ve Rehber: Emsisoft emergency kit ile kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırın
Hitman. Pro:Rehber: Hitman.Pro ile Zararlı Yazılımları Temizleyin
ESET Scanner:Rehber: ESET Scanner ile Zararlı Yazılımları Temizleyin

Eğer olmazsa BitDefender Rescue Disk veya Kaspersky Resuce Disk kullanarak düzeltmeye çalışın:
Kaspersky Rescue Disk:Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky ve Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi
BitDefender Rescue Disk?

Autoruns üzerinden bilgisayarda aktif olan hizmetlere ve benzeri işlemlere bakın şüpheli bulduklarınızın fotoğrafını alıp bize gönderin.

Autoruns: Autoruns for Windows - Sysinternals
Eğer her yeniden başlatmadan sonra geliyorsa Autoruns da illaki ki görünecektir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı