Eughy De

Picopat
Makaleler
1
Yer
Everest
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi.
Merhaba. Bildiğiniz üzere bilgisayarlara trojan veya rat adında tehlikeli şeyler bulaşıyor. Bende sizlere onları nasıl temizleyeceksiniz göstericem.
Not: 10 adımlık işlem bulunmaktadır.

1. adım: Bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp internet tarayıcınıza girin.
2. adım: İnternet tarayıcınızın aratma kısmına Kaspersky anti virüs yazın.
3. adım: Kaspersky anti virüsü indirin ve kurun.
4. adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatıp Kaspersky anti virüsle bir tarama yapın.
5. adım: Virüs bulunamadıysa bilgisayarınız Windows ise Windows + s tuşlarına basın. Açılan aratma kısmına görev yöneticisi yazın.
6. adım: Görev yöneticisine girip en üst sağ tarafta başlangıç var. Başlangıça tıklayıp orada tanımadığınız uygulama varsa görevi sonlandır deyin sağ tıklıyarak.
7. adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatıp hala sorununuz düzelmediyse dosya gezginini açıp indirilenler kısmını temizleyin.
8. adım: %temp% teki tüm dosyaları silin ve yeniden bilgisayarınızı başlatın.
9. adım: Avast adı verilen antivirüsü " 2. adım ve 3. adım "daki aynı hamlelerle indirip kurun ve tekrar tarama başlatın.
10. adım: Virüs hala bulunamadıysa ESET anti virüs adı verilen anti virüs programıyla da aynı adımları yapın.

İşinize yaramadıysa üzgünüm. Sorununuzu yazabilirsiniz.

Bahsettiğim anti virüsler aşağıda bulunmaktadır.

Kaspersky anti virüs yükleme linki: https://www.kaspersky.com.tr/home-s...iHVeiay1R5791TezoS9y3zf8I7RhyitRoC0ucQAvD_BwE

Avast anti virüs yükleme linki: Avast | PC, Mac ve Android için Free Antivirus'ı İndirin

ESET anti virüs yükleme linki: Antivirüs ve İnternet Güvenliği Yazılımı

Son düzenleme:
Sorunla karşılaştıysanız bana yazabilirsiniz daha kolay çözümlerle anlatabilirim.
Kaspersky kurun kısacası diyor arkadaş. :)
yeterli değil Malwarebytes ile ilk olarak zararlı tehditler bulunmalı.

Kısa olması ve sıkmaması için hızlı yazmaya çalıştım.
Acemice bir rehber oldu daha iyisini yapmaya çalışırım önerileriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı