Trojan virüs bulaştı

Vamiret

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dün bir virüs bulaştı. Ben virüsü Kaspersky'dan çöz dedim. 1dk sonra falan bilgisayar yeniden başlatıldı. Tarama yaptım tehdit yok dedi.
WhatsApp Görsel 2023-02-01 saat 13.37.16.jpgWhatsApp Görsel 2023-02-01 saat 14.37.27.jpg

Merhaba arkadaşlar. Dün bir virüs bulaştı. Ben virüsü Kaspersky'dan çöz dedim. 1dk sonra falan bilgisayar yeniden başlatıldı. Tarama yaptım tehdit yok dedi.

İnternetiniz hızlıysa ve programları tekrar yüklemeye üşenmiyorsanız format öneririm.

Eki Görüntüle 1653030Eki Görüntüle 1653031

Hocam anladığıma göre crack indirmişsiniz msedgewebview dosyasını VirusTotal'de taratın ardından Malwarebytes ile virüsleri temizleyin içiniz rahat etmezse formatlayın.

Hocam tekrardan Kaspersky'den tam tarama yapın. Eğer bişey çıkmazsa büyük ihtimalle Kaspersky virüsü silmiştir. Sildiyse bence formata gerek yok, fakat içiniz rahat etmezse direkt format atabilirsiniz. Daha önceden virüs yemiştim, Kaspersky ile temizleyip iyice kontrol etmiştim, formata gerek kalmadı hala sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı.

Bypass olmuş bile, yapmış değil olmuş. Appdata da fark edeceksinizdir. Zaman zaman kendini orada belli eder ve kaybolur. Temiz kurulum çarenizdir. Truva atları PC'nize yerleşmeyi çok iyi biliyorlar. Yazılımcısına saygım sonsuz.

Kendisini bypass etmesi ne demek? 🤣

Kendini hayatta tutuyor anlamına geliyor, bir yazılımcı terimi.

Geri
Yukarı