Trojan virüsü için ne yapmalıyım?

Maviares

Hectopat
Daha fazla  
Kaspersky, ben tarama yapmadan trojan bulmuş ve temizlemiş. Ne yapmalıyım? Truva diyor türüne. Hızlı tarama yaptım şimdi, bir şey çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan olarak tespit edilen tehdidin bulunduğu bölümün yanında Çöz adında bir buton bulunur. Çöz butonu ile tehdit ortdan kaldırılacaktır. Eğer siz bu işlemi yapmadan önce trojan silindiyse Kaspersky sorunu çözmüşe benziyor. Endişelenmenize gerek bulunmuyor.

Tespit edilen ve silinmiş olma ihtimali yüksek olan bir tehdit yüzünden sisteme format atmak bir çözüm yöntemi değildir. Format atmak yerine başarılı antivirüs veya antimalware yazılımları ile sistemi taratmak en doğru yöntemdir.

Maalesef Türkiye kurlarını biliyorsunuzdur, Dolar veya Euro karşısında Türk Lirası alçak miktar kalıyor. Pek çok antivirüs ve antimalware iyi bir hizmet, iyi bir sonuç için para istemektedirler. Pek çoğu da yurt dışı menşeili olmasından dolayı ya Dolar ya da Euro cinsinden para istiyor. Ayrıca bunları tek senelik olarak hizmet vereceğini söylüyor. Benim şahsi görüşüm temiz, tamamen ücretsiz ve sorunsuz olan (tabii sık sık olmadan veya başınız derde girdiği zamanlarda garanti) yöntem format atmaktır.

Son düzenleme:
Maalesef Türkiye kurlarını biliyorsunuzdur, Dolar karşısında Türk Lirası alçak miktar kalıyor. Pek çok antivirüs ve antimalware iyi bir hizmet ve iyi bir sonuç için para istemektedirler. Benim şahsi görüşüm temiz, tamamen ücretsiz ve sorunsuz olan (tabii sık sık olmadan veya başınız derde girdiği zamanlarda garanti) yöntem format atmaktır.
Ücretsiz olarak sunulan antivirüs ve antimalware yazılımlarında da aynı antivirüs motorları bulunuyor. Sorunsuz bir şekilde veritabanlarında bulunan tehditleri engelleyebiliyorlar. Kaspersky Security Cloud Free ve Malwarebytes Free bunlara örnek olarak verilebilir. Sunmuş oldukları hizmet karşısında para vermenize gerek kalmıyor. Format yöntemi kesin olarak bir çözüm yolu sunmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı