Trojan virüsü

GfeX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler ben yakın zamanda Windows Defender'la küçük çaplı bir arama yaptım.
Durumu ciddi olan bir şey geldi karantinaya alındı vs. dedi bilgisayarımda yavaşlamıştı zaten trojan falan bir şey yazıyor.
Ben tam anlamıyorum bu virüs olaylarından.

Desktop Screenshot 2021.06.24 - 19.46.36.33_LI (2).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan zararlı bir Malware'dir siber suçlular sizi takip edebilirler, bilgisayarınızdaki dosyaları silebilir, değiştirebilir, kopyalayabilirler. Eğer virüsün temizlendiğinden eminsen sorun yok istersen bir virüs programı yükleyip de kontrol edebilirsin. Ben Malwarebytes ile arada sırada tarama yapıyorum güvenlik amaçlı bu programı kullanabilirsin. ( ilk başta virüs olarak yazmışım düzelttim trojan bir virüs değil malware'dir)

Son düzenleme:
@siniper Avast yüksek donanım istediğinden bilgisayarı daha çok yavaşlatır. @GfeX şuan Windows Defender üzerinden silebilirsin ama sildikten sonra Hitman Pro yazılımını indirip tarama yapmanı öneririm. Virüsler temizlendikten sonra AdwCleaner yazılımını indirip virüs artıklarını temizleyebilirsin. İyi günler dilerim.

Trojan zararlı bir virüstür siber suçlular sizi takip edebilirler, bilgisayarınızdaki dosyaları silebilir, değiştirebilir, kopyalayabilirler. Eğer virüsün temizlendiğinden eminsen sorun yok istersen bir virüs programı yükleyip de kontrol edebilirsin. Ben Malwarebytes ile arada sırada tarama yapıyorum güvenlik amaçlı bu programı kullanabilirsin.

Avast PC'deki vürüsleri siliyor kötü siteleri engelliyor 1 GB'den fazla olan dosyaları bile tarıyor hem de PC çökerse kurtaralım diye kurtarma dosyaları yüklüyor.
Malwarebytes sadece virüs tarama yapıyor.

@siniper Avast yüksek donanım istediğinden bilgisayarı daha çok yavaşlatır. @GfeX şu an Windows Defender üzerinden silebilirsin ama sildikten sonra Hitman Pro yazılımını indirip tarama yapmanı öneririm. Virüsler temizlendikten sonra AdwCleaner yazılımını indirip virüs artıklarını temizleyebilirsin. İyi günler dilerim.

Yaşlatmıyor. Avast Cleanup | Windows PC'nizi Optimize Edin ve Hızlandırın

Avast cleanup Premium​

En üstün bilgisayar optimizasyonu. Bilgisayarınızı hızlandırın ve temizleyin, uygulamalarınızı güncelleyin ve can sıkıcı sorunları giderin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı